Умови для перезимівлі озимих на Житомирщині задовільні
Протягом другої половини листопада озимі культури на Житомирщині перебували у стані спокою. Умови для їх перезимівлі складалися задовільні. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур та багаторічних трав в найхолодніші ночі знижувалася до 2-4°С морозу і посівам не зашкоджувала.
Про це інформує Житомирський обласний центр з гідрометеорології.
Дуже тепла погода першої декади листопада виявилася сприятливою для росту та розвитку посівів, подовженню осінньої вегетації, укоріненню рослин – активізувалися ростові процеси, відбулася зміна фази розвитку озимих культур. Однак, у посівів дуже пізніх строків сівби, кардинальної зміни стану не спостерігалося. Не зважаючи на те, що стан посівів у фазі сходів переважно добрий, доля цих посівів цілком залежатиме від погодних умов майбутньої зими.
Із зниженням температурного режиму 16 листопада, що на 1,5 тижня пізніше середніх кліматичних строків, на посівах озимих культур припинились активні ростові процеси. Майже одночасно, 19 листопада, розпочалася метеорологічна зима, здійснився перехід середньої добової температури повітря через 0ºС в сторону зниження, зазвичай ця дата припадає на першу п’ятиденку грудня.
За даними маршрутного обстеження, проведеного агрометеорологами області, більшість посівів (64%) завершили вегетацію у фазі 3-го листка – початок кущіння. Масове кущіння рослин спостерігалося у 20% площ, 16% посівів знаходилися у фазі сходів. Всі 100% обстежених посівів увійшли в зиму в доброму та відмінному стані.
Нагадаємо, в цілому по Україні умови для перезимівлі озимих наразі сприятливі.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Ціна на кавові зерна досягла рекордного рівня за 40 років
Збирання цукрових буряків завершили в «УПІ-АГРО»
Алжир закупив кукурудзу та шрот
Керівник німецької Getreide AG Ukraine Pte Ltd розповів про те, як компанія прийня...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом