“Укрлендфармінг” оцінює втрати від війни у “сотні мільйонів доларів”

Джерело:  Fixygen.ua
Укрлендфарминг

Втрати Групи компаній “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка через агресію Росії склали сотні мільйонів доларів, а 40% посівних площ опинилися під окупацією або знаходяться на територіях, де велися активні бойові дії та де неможливе проведення посівної, йдеться у повідомленні холдингу у вівторок.

“Російські війська на тимчасово окупованих територіях продовжують грабувати та знищувати українські підприємства. Група компаній “Укрлендфармінг”, акціонером якої є український бізнесмен Олег Бахматюк, через злочинні дії окупантів зазнає втрат, які вже вимірюються сотнями мільйонів доларів”, – зазначається у релізі.

Згідно з ним, зокрема, найбільша в Європі птахофабрика “Чорнобиївська” в Херсонській області, у будівництво якої компанія інвестувала $300 млн, через військові дії з боку РФ залишилася без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію, що призвело до вимирання птиці та небезпеки екологічної катастрофи.

“Укрлендфармінг” вказує, що птахофабрика повністю знеструмлена, а виробництво повністю зупинено, понад 4 млн курей дорослого поголів’я та близько 700 тисяч молодняків загинули без можливості їх утилізувати. “Лише прямі втрати від знищення окупантами цього виробництва становили близько 800 млн грн. А загальні фінансові втрати від знищення виробництва курячих яєць внаслідок російської агресії на даний момент сягають 1,5 млрд грн.

Також зруйновано птахофабрики агрохолдингу під Макаровим та поблизу Броварів Київської області. Втрати цих підприємств становлять до 1 млн птахів”, – йдеться у повідомленні. матеріальні цінності на мільйони доларів розграбується, а награбоване вивозиться окупантами, зокрема, втрачені трактори, комбайни, машини, дрони: 70 одиниць техніки John Deer, 26 одиниць автомобільної техніки, безпілотні літальні апарати для обробки земель.

“Укрлендфармінг” додав, що з елеватора ПСП “Добробут” у Хлібодарівці, Волноваського району Донецької області, ворог вивозить понад 12 тисяч тонн насіння соняшника, розграбує та руйнує інфраструктуру виробничого об’єкту. Зокрема, знищено обладнання та зруйновано лабораторію, ваговий комплекс, пограбовано офіс. “Збитки від злочинних дій загарбників на цьому підприємстві становлять близько $12 млн”, – оцінює компанія.

Відповідно до її релізу, внаслідок авіанальоту та пожежі було зруйновано елеватора компанії біля Овруча Житомирської області, а в Луганській області, в селі Кам’янка Новопсковського району, окупантами захоплено і територію підприємства “Айдар-АН-М’ясо” – ферму, завод та техніку. Говорячи про втрачений контроль над земельними ділянками, що опинилися під окупацією агресора, “Укрлендфармінг” повідомив про втрату 100 тис. га на Херсонщині, а також навів приклад підприємства ім.Енгельса на Луганщині з 6,5 тис. га землі.

“Група компаній “Укрлендфармінг” фіксує злочини окупантів. Ми впевнені, що загарбник понесе відповідальність за всі злочини, які скоюються проти населення та об’єктів критичної інфраструктури країни”, – наголошується у повідомленні.

“Укрлендфармінг” був одним із найбільших агрохолдингів у Євразії. Він займається вирощуванням зернових, розведенням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив та насіння. “Авангард”, чиї акції в ході IPO були виведені на Лондонську фондову біржу в 2010 році, є найбільшим в Україні виробником яєць і яєчних продуктів. Проте останні роки агрохолдинг зазнає фінансових труднощів, не сплачує за єврооблігаціями, у тому числі через сильні втрати внаслідок анексії Росією Криму у 2014 році та окупації частини Донбасу.

За словами Бахматюка, загальна площа оброблюваних агрохолдингом “Укрлендфармінг” в Україні земель з 2014 року на кінець січня цього року скоротилася на 31,3% – з 670 тис. га до 460 тис. га, кількість коптицефабрик, що входять до групи – з 23 до 11 , комбікормових заводів – з восьми до трьох, тваринницьких комплексів з 40 до 8, при цьому кількість елеваторів у її складі не змінилася – 24 елеватори загальною потужністю одноразового зберігання у 2,4 млн тонн.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox