Український експорт пшениці до ЄС може скоротитися до 1 млн т

Український аграрний ринок готується до суттєвих змін, оскільки обсяги експорту пшениці до Європейського Союзу можуть скоротитися з понад 6 млн т до лише 1 млн т. Про це в коментарі Latifundist.com розповів комерційний директор Spike Brokers Олександр Соловей.
За його словами, більшість учасників ринку вже враховують ці зміни у своїх стратегіях. Європа залишається важливим торговельним напрямком для України завдяки короткому логістичному плечу та високій платоспроможності споживачів. Але якщо доступ на ринок ЄС буде обмежений, трейдерам доведеться переорієнтовуватися на більш віддалені напрямки, що призведе до зростання логістичних і фінансових витрат.
«Це суттєво вплине на тих, хто цим буде займатися. Одна справа — це вантажити костери, хендіки на найближчі ринки і це вимагає одного фінансового навантаження, а інша справа — потрібно шукати логістичну оптимізацію і вантажити це великими переходами, що потребує більших фінансових ресурсів, і це вже зовсім інші вимоги до трейду. Тому, скажімо, це більше гра для міжнародних компаній, які мають менше бар’єрів щодо фінансових ресурсів. Тому це суттєво вплине на конʼюктуру ринку», — пояснив Соловей.
Він сказав, що в той час як Україна фокусувалась на постачанні в ЄС, росія активізувала присутність на азійських напрямках, скориставшись зниженням українського експорту. Крім того, в окремих країнах вже запроваджені технічні бар’єри для українського зерна — наприклад, вимога відвантажувати не з українських портів, а через Румунію чи Болгарію.
Соловей зазначає, що Україні доведеться знову повертатися на ринки, які вона втратила, а це означає демпінгувати.
«Будь-які компанії, які відкривають офіси в Україні, завжди втрачають в перші декілька років, тому що потрібно інвестувати в свою присутність, інвестувати в лояльність клієнтів. Так само і на ринках збуту. Ти заходиш на ринок збуту, тобі потрібно інвестувати в свою присутність те, щоб тебе сприймали. І це означає менші ціни і гірші умови для продавця, але кращі для покупця», — додав Соловей.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
У Бразилії вперше виявили пташиний грип на фермі: ЄС і Китай призупинили імпорт
На Херсонщині засіяли вже майже 50 тис. га
У Німеччині збільшилися площі під пшеницею та ріпаком, але скоротилися під ячменем...
VITAGRO збудував нову лінію переробки потужністю 250 тонн на добу
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом