Українські фермери знову отримали шанс продати соняшник по 28000 грн/т, але невдовзі ціни можуть впасти

Джерело:  GrainTrade
соняшникова олія

Цього тижня закупівельні ціни на соняшник в Україні продовжили зростати, досягнувши рівнів, характерних для жовтня-листопада. Це пов’язано з активізацією закупівель з боку переробників, які змогли реалізувати соняшникову олію за високими цінами.

За тиждень вартість соняшнику з олійністю 52% виросла на 1000-1500 грн/т до 27 500-28 000 грн/т із доставкою на завод. Водночас не всі підприємства ведуть закупівлі, а багато малих переробників простоюють через неспроможність реалізувати дорогу соняшникову олію.

Фермерам варто бути уважними, оскільки зміцнення курсу гривні, а також зниження цін на нафту, пальмову та соєву олію найближчим часом може призвести до падіння цін на соняшникову олію, що, своєю чергою, спричинить обвал цін на соняшник. Крім цього, через низькі темпи переробки в поточному сезоні запаси соняшнику в господарствах залишаються досить високими.

Згідно з даними Trading Economics, на тлі падіння цін на пальмову олію середня ціна соняшникової олії з доставкою покупцям за тиждень знизилася на 2,4%, до 1274 $/т, майже повернувшись до рівня початку року.

Ціни попиту на соняшникову олію в Україні виросли на 20-30 $/т до 1080-1100 $/т із доставкою до чорноморських портів, однак обсяги як попиту, так і пропозиції залишаються низькими.

На біржі Bursa в Малайзії березневі ф’ючерси на пальмову олію протягом тижня торгувалися на рівні 4191 рінггитів/т або 943 $/т. З початку року вартість пальмової олії знизилася на 9,5% внаслідок скорочення експортного попиту.

Згідно з оцінками компаній Intertek Testing Services та AmSpec Agri Malaysia, експорт пальмової олії з Малайзії за період з 1 по 20 січня скоротився на 18,2–23%.

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго протягом тижня стабільно торгувалися на рівні 991 $/т (+11% за місяць), отримавши підтримку від спекулятивного зростання цін на сою. Ринок очікує рішення адміністрації Трампа щодо запровадження мит для Китаю та Канади, яке може значно вплинути на торговельні відносини США із цими країнами та позначитися на цінах на сою і соєву олію з 1 лютого.

Наближення китайського Нового року (з 29 січня по 5 лютого) знизить світовий попит на рослинні олії, що посилить тиск на котирування.

Заяви Трампа про збільшення видобутку нафти з метою посилення тиску на рф знизили ціни на нафту на 3,8% за тиждень. Це, своєю чергою, може посилити тиск на ціни рослинних олій у найближчій перспективі.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!