Українські аграрії не зможуть купувати багато імпортних добрив
Ринок добрив в 2024 році кардинально змінюється.
Листопад та грудень для імпорту були фактично провальними. За два місяці ми імпортували добрив так як за один жовтень 2023 року. Споживання добрив викривлене в бік азотних: за даними ІА Інфоіндустрія в 2023 році споживання азотних до всіх інших видів добрив склало безпрецедентні 3:1.
Всього Україна спожила в 2023 році 4,35 млн тон добрив.
Якщо дивитись на географію поставок добрив, то ми маємо падіння імпорту комплексних добрив через порти в другому півріччі, а в листопаді – грудні імпорт комплексних і окремих видів азотних добрив майже припинився після стрибка курсу євро та складнощів на кордоні.
4 січня 2024 року на всіх прикордонних митницях почалась перевірка всіх видів вантажів із добривами для аналізу і визначення їх країни походження. Причина полягає в тому, що навколо України майже всі ринки перенасичені російськими добривами.
Нажаль, український аграрій тепер крім купівлі дорогих імпортних добрив, а це всі види NPK (імпорт), буде змушений чекати 10-14 днів на результати аналізу добрив. Тож, імпорт стає ще меньш досяжним на початку року. До початку сезон лишилось менше місяця.
Є й гарні новини: наразі, запаси добрив у трейдерів та виробників досягли 80-85% від потреб ринку на початок сезону, з урахуванням поточного попиту. До такого висновку прийшли експерти ІА Інфоіндустрія, опитуючи агропідприємства, трейдерів та аналізуючи продажі останніх місяців.
Чи чекати в такому випадку зниження ціни на будь які добрива…. Мабуть ні, навіть якщо на світовому ринку станеться обвал ціни або всі порти України відкриються для імпорту. До кінця березня всі сценарії розвитку ринку вже відомі, тепер важливо, щоб український експорт зерна не припинявся.
Цікаво і досить швидко розвиваються події навколо державного ВАТ «Сумихімпром». За даними агенції, с початку року там призначено нове Правління і ми вже весною 2024 року можемо побачити які добрива завод зможе запропонувати ринку.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом