Україні потрібна державна програма з підвищення якості хліба, – Держпродспоживслужба

Підвищення якості українського хліба та вирішення проблем, з якими стикаються його виробники, стало основними темами зустрічі голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Владислави Магалецької з головою ради об’єднання – генеральним директором «Укрхлібпрому» Олександром Васильченком, виконавчим директором Всеукраїнської асоціації пекарів Оленою Жуковою та головою ГС «Борошномели України» Родіоном Рибчинським.
Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.
«Перед нами стоїть дуже амбітне завдання: відновлення якості, смаку, користі та доступності українського хліба. І найголовніше – відновлення інтересу українського споживача до цього українського продукту-бренду», – розповіла Магалецька.
Учасники зустрічі зауважили, що якість хліба залежить від якості зерна, заквасок та дріжджів. Також важливим є контроль якості продукції, яка потрапляє до українських магазинів.
За словами голови Держпродспоживслужби, є необхідність запровадити державну програму по відродженню якості хліба. У цьому зацікавлені і споживачі, і держава.
«Роботи тут дуже багато і потрібна консолідація дій багатьох державних органів, бізнесу та громадських організацій. Але це вкрай потрібна і важлива робота. Адже хліб – це продукт, який вживає майже кожний. І від його якості залежить здоров’я українців», – наголосила Магалецька.
Така програма повинна включати стимули для виробників якісного зерна, борошна, селекціонерів та увагу держави до цього питання, доступ українських хлібопекарів та мукомолів до дешевих кредитів, посилення контролю за якістю води, зерна, добавок та інших інгредієнтів, які використовуються при виробництві хліба, а також боротьбу із тіньовим ринком та контрабандою борошна.
Читайте також
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Ф’ючерси на кукурудзу подешевшали на 3,3% на тлі падіння цін на нафту та сприятлив...
Квоти ЄС на цукор сприяють зменшенню посівів буряку в Україні
Філіппіни прогнозують подальше зростання цін на кокосову олію
Собівартість вирощування культур у 2026 році може суттєво зрости, – думка
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом