Україна зробила крок до впровадження спільного контролю на ПП із Євросоюзом
Представники України, Єврокомісії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії обговорили стан торгівлі в регіоні в межах 14-го засідання Спільної координаційної платформи з питань експорту і транзиту української аграрної продукції у Брюсселі.
Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.
За словами заступника міністра економіки України — торгового представника України Тараса Качки, зрушила з місця робота над укладенням угод про спільний контроль у пунктах пропуску.
«Єврокомісія надала свої коментарі до відповідної угоди уряду Польщі. Цей крок хоч і є бюрократичним, але важливим знаком того, що на відміну від попередніх спроб укласти таку угоду, цього разу ми бачимо налаштованість ЄС і Польщі укласти її. Також на завершальній стадії запуск угоди між Румунією і Молдовою. Це означає, що в найближчій перспективі будуть укладені відповідні угоди з усіма сусідніми державами-членами», — зазначив Тарас Качка.
Також у Брюсселі сторони обговорили питання безпеки українських морських портів та морських маршрутів.
«Порти Великої Одеси відіграють ключову роль у нормалізації товаропотоків та збільшенні українського експорту. Їхня стабільна робота прямо залежить від того, наскільки надійно порти будуть захищені від обстрілів державою-агресором», — наголосив заступник міністра.
Він зазначив, що важливим доповненням до експорту з морських портів є експорт через Дунай.
«Сьогодні цей напрямок є надзвичайно ефективним з огляду на вартість. Крім того, збільшення товарообігу через Дунай та налагодження морського експорту дозволило більш активно використовувати наземні шляхи для експорту товарів з високою доданою вартістю», — розповів Тарас Качка.
Учасники Координаційної платформи також обговорили прогнози виробництва та споживання агропродукції та інші питання продовольчої безпеки.
«Проведена Україною та партнерами робота створює можливості для врегулювання залишкових проблем у торгівлі в регіоні та дозволяє визначити параметри торгівлі на період після червня 2025 року», — резюмував Тарас Качка.
Читайте також
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Ціни пшениці на українському ринку падають, на кукурудзу стабілізувались
З початку листопада залізницею перевезено 2 млн тонн зернових вантажів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом