Україна зменшила імпорт напоїв на третину

За результатами 2022 року Україна імпортувала алкогольних і безалкогольних напоїв на загальну суму 490 млн доларів США, що на 32 % менше показника 2021 року у $ 719 млн.
Про це повідомила пресслужба “Інституту аграрної економіки”.
Так, основну частку у структурі вітчизняних закупівель продукції цієї групи торік традиційно зайняли алкогольні напої з концентрацією спирту менш як 80 %.
Це переважно віскі, бренді, коньяк, горілка, ром, лікери і солодкі наливки, яких було імпортовано близько 61 тис. т вартістю 191 млн дол. США.
Виноградних та інших вин ввезено 56 тис. т вартістю 136 млн дол. США.
Імпорт натуральних і мінеральних вод склав торік 203 тис. т на суму 107 млн дол. США, а солодового пива – 63 тис. т вартістю 55 млн дол. США.
Основним постачальником різних напоїв в Україну минулого року стали країни Євросоюзу. Вони забезпечили 63 % вартісних обсягів імпорту.
При цьому на загальні поставки даної продукції з Італії припало 13,5 % вартості імпорту, Польщі – 12,2 %, Великої Британії – 11,4 %, Грузії – 11,0 %, Німеччини – 7,1 %, Франції – 5,1 %, Іспанії – 4,1 %, Бельгії – 4,0 %.
Сумарно ці вісім постачальників напоїв до України забезпечили понад 68 % вартості продажів цього виду продукції.
“Через негативні наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну для соціально-економічної сфери нашої країни закупівлі напоїв за кордоном, як і загальний імпорт продовольства, помітно скоротились, однак дана товарна група все одно залишається однією з основних в структурі зовнішніх поставок, адже попит на неї серед українських споживачів сформувався протягом тривалого часу” – зазначив доктор економічних наук Богдан Духницький.
Читайте також
Дмитро Казанін на конференції «BLACK SEA GRAIN.KYIV» розповів про комплексну логіс...
Китай шукає альтернативні джерела ріпаку для комбікормів після загострення відноси...
ЄС готує для України проміжний режим торгівлі після припинення АТЗ
ОНОВЛЕНО ДАНІ ПО ЯРИМ КУЛЬТУРАМ! Україна: Прогноз посівних площ та врожаю зернових...
Серед олійних культур найпростіше зберігати в рукавах соняшник, найскладніше — сою
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом