Україна збільшила експорт яблук та груш на чверть
У першому півріччі поточного року експорт яблук та груш з України зріс на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє EastFruit.
Обсяг експорту яблук та груш склав 28 тисяч тонн. Загальний експорт агропродовольчої продукції з України за січень-червень 2024 року досяг близько $12,4 млрд, що на 5% більше, ніж за той же період 2023 року.
Особливо помітне зростання спостерігалося в експорті плодово-ягідної продукції, який збільшився на 50% і досяг $143 млн. Обсяги експорту волоських горіхів зросли на 44% до 19 тис. тонн, заморожених плодів – на 35% до 38 тис. тонн, яблук та груш – на 23% до 28 тис. тонн.
Варення, желе та мармелад принесли $9 млн, що на 65% більше, ніж минулого року. Консервовані плоди та ягоди дали $6 млн доходу, що на 20% більше, а продажі соків склали $97 млн, збільшившись на 61%.
Країни Європейського Союзу продовжують бути головним ринком збуту для української плодово-ягідної продукції. Крім того, Україна посилила свою присутність на ринку меду США, успішно розширюючи географію продажів.
Аналітики додають, що незважаючи на зовнішні обмеження та загрози, пов’язані з війною, експорт товарів з доданою вартістю поступово виходить на стабільно високий рівень. Це досягається завдяки визнаній якості української продукції та позитивному іміджу виробників серед зарубіжних партнерів.
Незважаючи на військову агресію з боку рф, українські компанії продовжують нарощувати присутність на світовому ринку ягід. Торік, за підсумками попередніх п’яти сезонів Україна стала чемпіоном світу з темпів нарощування експорту ягід серед усіх країн.
Зокрема, наша держава опинилась у ТОП-10 постачальників свіжої лохини на ринок Великої Британії за підсумками 2023 року. Загалом Київ поставив Лондону 390 тонн ягоди, що на 11% більше, ніж було в 2022 році.
Читайте також
Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2025 рік. Основні показники
Як Green Deal впливає на ланцюги постачання олійних культур та рослинних олій в ЄС
Україна зібрала майже 3 млн т соняшнику. Це дозволить покрити потреби заводів приб...
Весна наближається: аргентинським пшеничним полям потрібно більше дощів, заявляє б...
Посівні площі під просом скорочуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом