Україна. Як почався експортний сезон ранніх зернових

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
пшениця
UkrAgroConsult

Автор статті:

Харченко
Максим Харченко
Аналітик ринку зерна та логістики

Пшениця. В 2024/25 МР ранній збір врожаю дозволив показати значні обсяги експорту у перші місяці порівняно з попередніми сезонами. На відміну від старту 2023/24 МР, Україна мала в розпорядженні працюючі глибоководні порти, що також відіграло свою роль. Завдяки цьому, Україна змогла експортувати пшеницю на віддалені ринки Азії, повернувшись в Індонезію, В’єтнам та Таїланд. На топ-5 імпортерів української пшениці приходиться 2/3 від загального експорту.

Ячмінь. Експортний сезон ячменю 2024/25 також стартував з більших обсягів, ніж в минулому сезоні. Обсяг експорту за липень-вересень склав більше 1 млн тонн, що вдвічі випереджає показники аналогічного періоду 2023/24 сезону. Китай в 2024 році повернувся до купівлі українського ячменю, що дозволило пришвидшити темпи експорту. Тимчасова відсутність апетиту Китаю на зернові для підтримки локальних виробників чітко прослідковується у вересні, але у жовтні закупки відновились. Топ-5 імпортерів українського ячменю мають частку в 80% в загальному експорті.

Цінова тенденція. Попри жнива ціна на пшеницю та ячмінь продовжувала зростати, що було загальносвітовою тенденцією. Найменший врожай пшениці у Франції за останні 20 років зробив чорноморську пшеницю практично безальтернативним варіантом для ринків Середземномор’я. Американська пшениця поки що програє цінову конкуренцію, але вони очікують виснаження запасів пшениці для експорту в росії та Україні.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!