Україна. Відновлення темпів експорту агропродукції у серпні
UkrAgroConsult
Автор статті:
Експорт агропродуції у серпні склав 3.71 млн тонн, що вище липневих показників на 322 тис. тонн, або 9.5%. Збільшення обсягів відбулося за рахунок рекордного експорту через Дунайські порти України та інтенсифікації відправок залізничним транспортом через західні прикордонні переходи. Відзначимо, що після збору врожаю в серпні експортували 670 тис. тонн ріпаку (у порівнянні з 624 тис. тонн в серпні 2022 року). Саме зерна на експорт відправлено 2.25 млн тонн.
В серпні частка сухопутного експорту в загальному експорті виросла до 31.6%, що є найвищим показником за останні 12 місяців. Обсяги перевезення агропродукції автомобільним транспортом склали 259 тис. тонн та зросли до максимального рівня за останні 5 місяців. Попит на перевезення ріпаку в ЄС дещо вплинув на вартість транспортування.
Залізницею в серпні експортовано 913 тис. тонн агропродукції, або на 25% більше, ніж у липні, але це все ще нижче показників серпня 2022 року в 955 тис. тонн. Експорт залізницею через західні прикордонні переходи активізувався, що позначилось на зростанні черг вагонів на деяких ділянках.
Укрзалізниця повідомляє, що середньодобова передача зернових вантажів у серпні склала – 463 вагони за добу. Раніше, до введення ЄС обмежень цей показник коливався у діапазоні- 580-660 вагонів на добу.
Повна версія доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.
AgriSupp – це новий онлайн-інструмент, який об’єднує швидкий доступ до щоденної оперативної ринкової інформації про ринки країн Причорномор’я, звітів, з історичними даними, а також інструменти обробки та завантаження даних.
Використовуйте аналітичні дані і підвищіть свою ефективність уже зараз!
Зареєструйтеся та отримайте розширений демо-доступ на 7 днів: http://agrisupp.com/uk/register/1
Подальший розвиток аграрної логістики в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися провідними операторами агробізнесу на Міжнародній Конференції ‘BLACK SEA GRAIN & OIL’ 14 вересня у Києві. Приєднуйтесь, щоб дізнатися прогнози нового сезону 2023/24, перспективи інвестицій, переробки, логістики та експорту для відновлення й розвитку аграрної галузі.
Читайте також
До портів Великої Одеси рухається 7150 вагонів із зерном
Озимі входять у зиму в різних фазах розвитку, залежно від строків сівби
Світове споживання цукру збільшиться майже на 2%
Ціни на українську кукурудзу треба зменшувати до 188-190$/т, щоб знайти ринки збут...
Трансформація хлібопекарської галузі вимагає більш якісної сировини – думка
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом