Україна віднесена до країн низького ризику за Регламентом ЄС щодо вирубки лісів

Європейська Комісія оприлюднила класифікацію країн за рівнем ризику в рамках Регламенту ЄС щодо вирубки лісів (EUDR), який набуде чинності для великих компаній з 30 грудня 2025 року, а для малих і мікропідприємств — з 30 червня 2026 року. Україна, разом із усіма 27 країнами ЄС, США, Китаєм, Австралією та Канадою, отримала статус “низького ризику”.
Ця класифікація визначає рівень перевірок для компаній, що імпортують сільськогосподарські товари, такі як какао, кава, соя, пальмова олія та яловичина. Для країн із низьким ризиком діють спрощені вимоги до належної перевірки, що передбачає лише збір інформації без необхідності оцінки та зменшення ризиків. До категорії “високого ризику” віднесено білорусь, М’янму, Північну Корею та росію, тоді як інші країни потрапили до стандартної категорії.
Рішення викликало критику, зокрема з боку Малайзії (віднесена до категорії “стандартного ризику”, що передбачає суворіші вимоги до належної перевірки для експортерів, зокрема пальмової олії), яка назвала класифікацію всіх країн ЄС як низькоризикових “проявом фаворитизму”. Голова Малайзійської ради з пальмової олії Дато Карл Бек-Нільсен заявив: “Європейська Комісія знає, що наш досвід у цій сфері кращий, ніж у деяких європейських країн, але вона надала своїм членам статус низького ризику”.
Незважаючи на різні категорії, усі країни зобов’язані дотримуватися Регламенту, надаючи геолокаційні дані, які підтверджують, що продукція не походить із ділянок, де після 2020 року вирубувалися ліси.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом