Україна у березні вже експортувала 2,5 млн т зерна та буде нарощувати темпи експорту на тлі продовження зернової угоди
Для забезпечення стабільної роботи зернового коридору представники Туреччини, України та ООН на переговорах у Стамбулі докладають максимальних зусиль для продовження дії зернової угоди ще на 120 днів, тоді як представники рф погоджуються на пролонгацію лише на 60 днів.
«За час роботи зернового коридору було перевезено понад 24 млн т зерна та іншого продовольства, тому продовження його роботи дуже важливе. Ми намагатимемось продовжити угоду на 120 днів, а не на 60, і найближчим часом вирішити це питання. Однакове бачення з нами має ООН, проте рішення прийматимуть Україна та росія», – розповів міністр оборони Туреччини Хулусі Акар.
Нагадаємо, що з 1 серпня 2022 р (початок роботи зернового коридору) Україна експортувала з портів Одеської області до країн Азії, Європи та Африки 24,4 млн т агропродукції.
За даними Держмитниці, у 2022/23 МР станом на 15 березня з України експортовано 34,734 млн т зернових і зернобобових культур (з них 2,437 млн т у березні), а саме:
- – пшениці – 11,989 млн т (у березні – 651 тис т);
- – ячменю – 2,141 млн т (91 тис т);
- – жита – 16,6 тис т (1 тис т);
- – кукурудзи – 20,29 млн т (1,686 млн т),
- – борошна – 106,6 тис т (7,667 тис т), зокрема пшеничного – 102,4 тис т (у березні 7,478 тис т).
Експерти USDA прогнозують, що до кінця сезону Україна експортує ще 1,5 млн т пшениці, 1 млн т ячменю та 5,8 млн т кукурудзи. За поточних темпів експорту вказані обсяги можна відвантажити навіть за 60 днів, а в разі продовження зернового коридору на 120 днів Україні вдасться реалізувати весь свій експортний потенціал.
Читайте також
Українські агрохолдинги збільшують площі під кукурудзою у 2026 році
Світовий флот може зіткнутися з браком пального через війну на Близькому Сході
Аграрії Херсонщини у 2026 році засіють 252,9 тис. га сільгоспкультур
StoneX знизив прогноз щодо світового профіциту цукру в сезоні 2025/26 на 70%
ЄС без ілюзій: правила гри, ризики, стабільна маржа. Євроінтеграція в агро секторі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом