Україна. Тенденції в логістиці соняшникової олії в 22/23 МР

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Автор:  Максим Харченко
соняшникова олія
UkrAgroConsult

Автор статті:

Максим Харченко
Аналітик ринку логістики

Згідно з інформацією Міністерства Інфраструктури, з початку 22/23 МР було експортовано трохи більше 4 млн тонн соняшникової олії, що становить 89% від цільового показника експорту для поточного сезону. Згідно з прогнозами УкрАгроКонсалт, в літні місяці Україна має експортувати ще близько 500 тис. тонн.

Відзначимо, що експорт соняшникової олії сухопутним транспортом користувався попитом впродовж поточного сезону і складав 19-26% від загального експорту. В останні місяці акцент експортерів змістився на порти Дунайського регіону, а в березні 2023 року експорт соняшникової олії досягнув своєї максимальної позначки.

На початку 22/23 МР стало відомо про плани будівництва олійного трубопроводу до Польщі, який зможе транспортувати 2 млн тонн олії на рік. Та зараз стає зрозуміло, що економічна доцільність такого проекту викликає багато питань, тому що основні імпортери української олії знаходяться в Азії, а експортувати олію через північні європейські порти може бути не вигідно з логістичної точки зору.

Саме тому необхідне якнайшвидше відновлення роботи морських портів чи включення портів Миколаївського регіону до зернової угоди, тому що до повномасштабного вторгнення половина соняшникової олії експортувалась саме через термінали біля Миколаєва.

Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «ОЛІЯ ПРИЧОРНОМОР’Я» від УкрАгроКонсалт.

Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.

Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.

Позначки:, , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!