Україна та ЄС створять координаційну групу щодо експорту агропродукції
Президент України Володимир Зеленський та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявили про наміри створити спільну з ЄС координаційну групу для того, щоб вирішувати проблемні питання, пов’язані з експортом української сільськогосподарської продукції.
Про це президент заявив на спільному з президенткою Єврокомісії брифінгу у Києві.
Володимир Зеленський зауважив, що Україна розраховує на солідарність країн-сусідів з огляду на надзвичайні виклики, з якими їй доводиться мати справу.
«Жорсткі, навіть жорстокі як на час війни протекціоністські заходи наших сусідів не можуть не розчаровувати, м’яко кажучи. Будь-які обмеження нашого експорту зараз абсолютно неприпустимі, бо це посилює не нас усіх у Європі, а лише посилює можливості агресора», — заявив Президент.
«Ми пропонуємо започаткувати координаційну групу для моніторингу відповідних проблемних питань та утриматись від будь-яких рішень щодо торгівлі без консультацій з Україною. Ми очікуємо від ЄС сильних європейських за змістом рішень та зняття якомога швидше усіх обмежень — якщо буде політична воля. А сьогоднішні наші переговори свідчать, що така воля є.
Ми зможемо знайти оптимальні та справді сильні рішення, які захистять інтереси як Європи в цілому, так і українців, які страждають, на додачу до всього, ще й від застосованих щодо нас експортних обмежень», — сказав Володимир Зеленський.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що ситуація з українським експортом потребує термінового рішення. «Нагальний пріоритет зараз у тому, щоб імпорт зерна продовжувався постійно і за найменших можливих витрат. Це вимагає тісної співпраці різних сторін. Для цього ми створимо координаційну платформу, щоб зробити »шляхи солідарності« повністю функціонуючими», — заявила Урсула фон дер Ляєн.
Читайте також
VITAGRO готує проєкт заводу з переробки сої
Обсяги переробки олійних культур в ЄС збільшились на 11%
В Україні є унікальна можливість вирощувати чистий часник
Пальмова олія росте на тлі підвищення цін на соєву олію та очікуваного зниження об...
Норвегія виділяє додаткове фінансування на програму Grain from Ukraine
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом