Україна та Франція створять фонд відновлення: АПК серед напрямів фінансування

Джерело:  AgroPortal.ua
Франція

Україна та Франція створять новий Фонд підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України із цільовим обсягом фінансування у 200 млн євро.

Як повідомляє Урядовий портал, відповідні Декларації про наміри підписали 21 липня 2025 року в присутності прем’єр-міністра України Юлії Свириденко міністр економіки, довкілля та сільського господарства України Олексій Соболев та міністр Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Ноель Барро.

«Завдяки міжурядовій грантовій угоді, підписаної торік, французькі компанії спільно з українським бізнесом та громадами вже реалізують 19 проєктів на 200 млн євро в стратегічних галузях економіки. Нова ініціатива Франції дозволить втілити в життя ще більше критично важливих ініціатив та розширити партнерство. Ми готуємося до підписання нової угоди, яка надасть можливості для ширшої економічної співпраці, залучення французьких інвестицій та інтеграції українських компаній до європейських виробничих ланцюгів», — зазначив Олексій Соболев.

Декларація передбачає, що Фонд підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки України буде створено наступного року. Вже з 2027 року з коштів Фонду фінансуватимуть проєкти зі зміцнення стійкості.

Для наповнення Фонду сторони залучатимуть якомога більшу частку співфінансування, зокрема, від:

  • компаній-учасниць;
  • українських партнерів (державних або приватних);
  • держбюджету України;
  • французьких та українських органів місцевого самоврядування;
  • міжнародних донорів.

В іншому підписаному документі сторони задекларували намір укласти нову міжурядову угоду між країнами, яка зокрема передбачатиме:

  • поглиблення економічної співпраці у сферах оборони, енергетики (включно з відновлюваними джерелами), ядерної енергетики, транспорту, цифрових технологій, аерокосмічній галузі, сільському господарстві, водопостачанні, критичних мінералах та металах;
  • створення умов для залучення французьких інвестицій та інтеграції українських компаній до європейських виробничих ланцюгів;
  • спільну реалізацію масштабних проєктів та пошук фінансових і адміністративних механізмів для їх підтримки;
  • підтримку реформ, пов’язаних з інтеграцією України до європейського ринку та енергетичної системи.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!