Україна сьогодні може експортувати тільки 15–20% від довоєнних показників
Країни світу, насамперед Близького Сходу та Африки, не зможуть обійтися без експортних поставок української с/г продукції. Замінити її нічим фізично, у тому числі поставки з країни-агресора російської федерації чи з будь-якої іншої.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«Ми постачали 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, більше 50% соняшникової олії. Із України в середньому експортувалося 50 млн тонн с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн тонн. Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам та замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично, навіть у перспективі найближчих 3–5 років», – акцентував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
За його словами, у зв’язку з блокуванням портів Одеси та Миколаєва Україна може сьогодні експортувати 15–20% від довоєнних показників. Це уже призвело до суттєвого зростання цін на с/г продукцію та її фізичного дефіциту по всьому світу, особливо в державах Близького Сходу та Північної Африки.
«Якщо ситуація з війною та блокуванням портів триватиме, наприклад, до півроку, країни цих регіонів у принципі не матимуть збіжжя. А це означає голод», – констатував Тарас Висоцький.
Наразі, як підкреслив він, Уряд працює над розширенням фізичного експорту через альтернативні шляхи. До прикладу, в квітні було експортовано в 4 рази більше, ніж у березні.
«Це ще недостатньо, але є суттєвий прогрес. І ми в травні бачимо, що є можливість ще збільшити експортні показники. Тому тут є дві стратегії: перш за все наша перемога і деблокування портів, а друге – розширення цих альтернативних шляхів збуту продукції», – розповів він.
Крім того, Тарас Висоцький наголосив на тому, що представники уряду ведуть діалог з іншими країнами, аби вони дотримувалися ембарго на поставки с/г продукції до росії.
Читайте також
Експорт зерна перевищив 24,1 млн тонн
В Алжирі запропонували програму зі зміцнення продовольчої автономії
Астарта продала більше цукру та пшениці, менше — кукурудзи
Fortior Law – Юридичний Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
Україна має поступово збільшувати частку біоетанолу в паливі — міністр Коваль
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом