Україна скорочує темпи експорту через блокування зернового коридору та поставок до ЄС
У квітні експорт зерна з України скоротився у порівнянні з березнем з 5,34 до 3,62 млн т, що все одно перевищує 923 тис т, відвантажені у квітні 2022 р, коли всі чорноморські порти були заблоковані внаслідок російської агресії, – повідомило вчора міністерство аграрної політики України.
За даними відомства, у 2022/23 МР станом на 1 травня Україна експортувала 41,6 млн т зерна, зокрема 14,4 млн т пшениці, 24,4 млн т кукурудзи та 2,5 млн т ячменю, тоді як за аналогічний період 2021/22 МР експорт зерна склав 45,9 млн т.
Наразі в портах Великої Одеси 10 судів очікують завантаження агропродукції, яка експортуватиметься в межах «зернової ініціативи», – розповів голова Громадської ради при Одеській військовій адміністрації Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ.
«Під завантаженням агропродукцією в портах знаходяться 10 кораблів, і психологічний рівень у 29 млн т вже пройдено, хоча, звичайно, цей показник міг би бути значно вищим. Я сподіваюсь, що невдовзі ми констатуємо факт експорту до різних країн світу вже 30 млн т агропродукції. Попри саботаж з боку рф, ми сподіваємося на продовження роботи зернового коридору після 18 травня, тим більше, що представники Туреччини також в це вірять», – сказав С. Братчук.
Крім того, С. Братчук висловив сподівання на збільшення кількості кораблів та обсягів експорту агропродукції з портів Одеси, навіть попри саботаж зернової угоди представниками рф.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Аграріям порадили сфокусуватися на вирощування соняшника в 2025 році
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Експорт сільгосппродукції з Туреччини досяг рекорду
Через незвичайно теплу погоду озимі на Запоріжжі практично не були у стані зимовог...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом