Україна розпочала жнива пшениці з помірною врожайністю та потенціалом для зростання цін

В Україні розпочалася збиральна кампанія озимої пшениці. Першими до збору врожаю долучилися господарства Одеської, Миколаївської та Херсонської областей. Початкові показники врожайності поки що залишаються на невисокому рівні. Про це повідомляють в аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
«Перші результати поки що не вражають — середня врожайність близько 2,1–2,15 т/га. Але це лише початок кампанії, і за сприятливих погодних умов ми прогнозуємо підвищення середніх показників», — зазначають аналітики. Погодні умови залишаються сприятливими для продовження жнив, оскільки опади на поточному та наступному тижні не прогнозуються, тож роботи в полі триватимуть без затримок.
«Проте на ринку зерна активність трейдерів зосереджена наразі на ячмені та ріпаку. Судна з пшеницею, за прогнозами, почнуть заходити до портів орієнтовно з 15–18 липня, тож ринок поки зберігає відносний спокій», — додають у ПУСК.
Ціни на пшеницю наразі коливаються в межах $210/т за третій клас на базисі CPT-порт. Аналітики очікують поступового зростання до $230–240/т восени, а пік цін може припасти на грудень–лютий, коли вартість може досягти $250–260/т. На світовому ринку також спостерігаються ознаки скорочення пропозиції.
«США та ha, як ключові експортери, мають серйозні проблеми з урожаєм. Це створює потенціал для подальшого зростання світових цін. Якщо втрати підтвердяться, вже в серпні–вересні можемо побачити $230–240 за тонну», — вважають експерти.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Експорт м’якої пшениці з ЄС в сезоні 2024/25 знизився
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
Експортне мито знову на столі розгляду: Україна переглядає 10% тариф на сою та ріпак
Зміни в глобальній торгівлі: що очікувати агросектору в 2025/26 сезоні?
Імпорт пальмової олії до Індії у червні зріс на 61%, досягнувши 11-місячного макси...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом