Україна розглядає економічну зону Суецького каналу для створення продовольчого хабу в Єгипті
Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час візиту до Єгипту зустрівся з головою державної адміністрації економічної зони Суецького каналу (SCZone) Валідом Гамальальдіном.
Про це повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
Зазначається, що міністр разом із послом України в Єгипті Миколою Нагорним вивчають можливість створення продовольчого хабу в Єгипті. Так, вони оглянули портову інфраструктуру SCZone, що об’єднує шість портів, а також локації, де український бізнес може розмістити свої елеватори, логістичні центри, складські приміщення.
За словами Коваля, SCZone – це ключова економічна зона Єгипту, яка пропонує сприятливі умови для інвесторів та індустріального розвитку.
“Наше завдання – щоб українські аграрії не просто експортували сировину, а використовували спеціальні економічні зони для її переробки. Українська продукція має виходити на африканські ринки з доданою вартістю. Це дасть можливість зайти на внутрішній ринок Єгипту та експортувати вже готову продукцію – борошно, макарони, інші харчові продукти – до країн, з якими Єгипет має зону вільної торгівлі”, – наголосив він.
Міністр зауважив, що SCZone дозволяє створювати виробничі майданчики та індустріальні зони з податковими та митними пільгами, використовувати спрощені механізми реєстрації та митного оформлення, Отримати доступ до великого ринку – понад 1,3 млрд споживачів у країнах Африки та арабського світу.
Як повідмолялося, восени Україна запропонувала Султанату Оман розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її подальшого просування на ринки держав східної Африки.
Україна також розглядала Гану, Сенегал та Нігерію для створення зернових хабів в Африці. Проте досі жоден із подібних проєктів не реалізований.
Читайте також
Зміщення фокусу моніторингу безпеки зернових та олійних на територіях, що постражд...
Ціни на ріпак в Україні опускаються по мірі завершення трейдерами експортних програм
Посуха в Аргентині мала більший, ніж очікувалося, вплив на посіви кукурудзи та сої
«Астарта» експортує агропродукцію у 53 країни світу
Переробка олійних культур у ЄС в 2024 році досягла 13-річного максимуму
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом