Україна продовжує нарощувати темпи експорту соняшникової олії

У грудні 2023 р експорт соняшникової олії з України виріс у порівнянні з листопадом на 25% до 672 тис т, що стало найбільшим місячним показником, починаючи з січня 2022 р та другим за величиною грудневим обсягом експорту цієї олії за всю історію Незалежності. Близько 25% експортованої олії придбала Румунія, та 12% – Туреччина.
Загалом у вересні – грудні 2023 р Україна експортувала 2 млн т соняшникової олії що на 4% перевищує торішні темпи.
Варто зазначити, що у грудні ціни на українську соняшникову олію опускалися на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію. Проте зниження цін та відновлення експорту через порти Чорного моря підвищують попит на українську олію.
Світові ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям протягом тижня впали ще на 3% до 820 $/т (-10% за місяць). В Україні закупівельні ціни на сояшникову олію за місяць впали на 60-70 $/т з 800-820 $/т до 720-750 $/т для поставок до портів Чорного моря і Дунаю та до 780-820 $/т для поставок до Болгарії.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за місяць впали на 5,5% до 1065 $/т на тлі покращення погодних умов у Південній Америці та прогнозів урожаю сої.
Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії за місяць впали на 7,5% до 3621 рінггитів/т або 782 $/т під тиском зниження темпів експорту.
Активізація попиту на дешеву українську олію підтримає ціни на неї найближчим часом, але з березня на ринку збільшиться пропозиція соєвої олії з Аргентини та Бразилії та пальмової олії, тому посилиться боротьба за покупця і тиск на ціни.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Нові правила, старі ризики – що чекає торгівлю зер...
Українські аграрії повністю забезпечені ЗЗР
Продажі сої в Аргентині різко зросли перед підвищенням експортного мита
Переробники стримують закупівлі соняшника, очікуючи вигідніших умов на старті сезону
Геополітична напруга на Близькому Сході б’є по бразильських фермерах
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом