Україна представила проєкт Стратегії протимінної діяльності
Україна представила проєкт Стратегії протимінної діяльності (ПМД), а також плани та потреби на наступний рік. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Зазначається, що сталось це під час засідання секторальної робочої групи, співголовуючими якого були перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.
За словами Свириденко, Україна спільно з партнерами провела Міжнародну донорську конференцію з гуманітарного розмінування, під час якої донори оголосили зобов’язання з допомоги Україні.
Крім того, наразі активно триває сертифікація операторів ПМД – на сьогодні сертифіковано вже 18 операторів, ще понад 30 проходять сертифікацію.
«Також з високими темпами виконується план нетехнічного обстеження. І на даний момент таким обстеженням охоплено біля 50 000 квадратних кілометрів при запланованих 45 000 квадратних кілометрів. Ще одним позитивним моментом є те, що з вересня було обстежено додатково 50 тисяч га сільськогосподарських угідь і 37 тис. га повернуто до продуктивного використання», – зазначила Свириденко.
«Ми хочемо прив’язати всі наші подальші зусилля з очищення територій до впливу на ВВП – щоб наша робота створювала позитивний і реальний ефект для економіки та зменшення впливу мінного забруднення на людей, щоб попередити нові інциденти та захистити людей там, де вони вже відбулися», – підкреслив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
Які результати робіт в сфері гуманітарного розмінування в 2023 році
- сертифіковано вже 18 операторів ПМД, ще понад 30 проходять сертифікацію;
- план нетехнічного обстеження виконується з високими темпами: обстеженням охоплено біля 50 тис. кв. км при запланованих 45 тис. кв. км;
- з вересня 2023 року обстежено 50 тис. га с/г земель і 37 тис. га повернуто до продуктивного використання.
Напрямки роботи на 2024 рік:
- цифровізація сфери;
- створення прозорого ринку послуг з гумрозмінування;
- стимулювання національного виробництва в сфері гумрозмінування;
- координація ресурсів задля забезпечення пріоритетності у використанні ресурсів.
Розмінування в Україні
Україна сподівається повернути 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами та мінами земель у господарське використання протягом 10 років.
Станом на 1 листопада щонайменше 264 мирних жителів загинули від мін, а понад 830 були поранені. Якщо проблема замінування не буде ефективно вирішуватись, кількість жертв до 2030 року може сягнути 9 тисяч.
Також забруднення зробило непридатними частину найцінніших сільськогосподарських угідь країни. Це вплинуло як на економіку України, так і на продовольчу безпеку в світі.
Щоб пришвидшити розмінування, Україна має намір використовувати всі наявні в її розпорядженні технологічні інструменти.
Крім того, Уряд України хоче залучити до розмінування земель штучний інтелект, який аналізуватиме великі масиви даних (big data).
Зауважимо, в Україні через замінованість стала актуальною професія сапера. Наразі Державна служба зайнятості почала видавати ваучери на навчання за цією спеціальністю.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом