Україна представила проєкт концесії порту Чорноморськ

У Варшаві 24 квітня відбулась інвестиційна конференція щодо реалізації концесійного проєкту в порту Чорноморськ. До заходу долучилися представники міжнародних фінансових установ, провідних портових операторів, інвесторів та урядовці. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Міністерства розвитку громад та територій України.
Українську делегацію очолили перша заступниця міністра Альона Шкрум і заступник міністра Андрій Кашуба.
«Відбудова України — це не лише відновлення зруйнованого. Йдеться про трансформацію — створення сучасної, стійкої та інклюзивної економіки. Незважаючи на те, що міжнародна допомога та державне фінансування залишаються важливими, їх самих по собі недостатньо. Масштаби відновлення вимагають активного залучення бізнесу — як українського, так і міжнародного. Порт Чорноморськ — це яскравий приклад того, як міжнародний бізнес може долучитися до створення нової інфраструктури на засадах прозорості, ефективності й комерційної доцільності», — зазначила Альона Шкрум.
Українська сторона презентувала учасникам конференції ключові аспекти концесійного проєкту в Чорноморську — від потенціалу термінала до конкретних умов конкурсу та заходів з боку уряду і партнерів для забезпечення прозорості та інвестиційної привабливості.
«Мережа морських портів України відіграє вирішальну роль у національній економіці, слугуючи воротами країни до світової торгівлі — навіть під час війни. Незважаючи на триваючі військові загрози, сектор морських портів продемонстрував виняткову стійкість, зберігаючи значні обсяги вантажів і залучаючи нові інвестиції. Концесія контейнерного термінала в порту Чорноморськ — це не просто інфраструктурний проєкт. Це можливість для інвесторів стати частиною нової логістичної системи Чорного моря. Найголовніше, він демонструє, що Україна не чекає на мир, щоб розвивати портову інфраструктуру — країна інвестує вже зараз, залучаючи приватний сектор до цього процесу», — наголосив Андрій Кашуба.
Презентація концесійного проєкту Чорноморського контейнерного термінала (CCT) стала центральною подією конференції. Йдеться про довгострокову концесію на 40 років, що охоплює два термінали: контейнерний та універсальний, з потенціалом до 760 тис. TEU та понад 5 млн т вантажу щорічно.
Передбачається, що реалізація концесійного проєкту в порту Чорноморськ зміцнить позицію України у глобальній логістиці та сприятиме економічній інтеграції з Європою. Цей проєкт доповнює новостворений Український коридор, що дає змогу диверсифікувати вантажні маршрути, підвищити надійність торгівлі та покращити митну ефективність.
«Проєкт був підготовлений за участі Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (EBRD) і вже має готову тендерну документацію, з чіткими умовами участі, структурою ризиків та гарантіями підтримки з боку держави», — наголошується у дописі.
Читайте також
Дозвіл ЄС на імпорт ГМО-кукурудзи створить ще більший тиск на українських експорте...
Мита Трампа менше загрожують Україні, ніж втрата торговельних пільг від ЄС, – НБУ
Ціни на фуражний ячмінь в Україні знизились, а на пивоварний – сягнули макси...
Японія розглядає збільшення імпорту сої зі США на тлі тарифних переговорів
«ТАС Агро» розширює співпрацю з міжнародною компанією Posco International
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом