Україна прагне збільшити експорт агропродукції через Дунай
Українська зернова спільнота закликає уряди України та Румунії щодо створення якірних стоянок у водах обох країн, щоб сприяти збільшенню експортних поставок зерна річкою Дунай, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Дунай став основним маршрутом експорту сільгосппродукції з України після того, як чорноморські порти країни були закриті після того, як москва в липні 2023 року вийшла із «зернової угоди».
Україні необхідно відвантажувати щомісяця не менше 4 млн тонн зернових та олійних культур через кращий за очікуваний врожай, заявив президент Української Зернової Асоціації Микола Горбачов. Якірні стоянки, які дозволяють завантажувати судна з барж безпосередньо в морі, можуть збільшити потужність експорту зерна до 1 млн тонн в порти на Дунаї, сказав він.
Райони поблизу дунайських портів Рені та Ізмаїл зазнавали неодноразових атак з боку росії після того, як москва вийшла із «зернової угоди», що завдало шкоди зерносховищам. Тим не менш, судноплавні операції не постраждали, і серпневий експорт, ймовірно, буде приблизно таким же, як і в липні – 2,1 млн тонн, сказав Горбачов.
За його словами, протягом двох тижнів в українських водах може запрацювати платформа, яка дозволить завантажувати судна безпосередньо в морі, що збільшить експортні потужності приблизно на 200 тис. тонн на місяць. Румунія розглядає можливість створення платформи в Констанці.
УЗА прогнозує, що український експорт зернових та олійних культур, включаючи пшеницю, кукурудзу, ячмінь, сою та ріпак, досягне приблизно 50 млн тонн в 2023 році порівняно з 58 млн тонн в 2022 році.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом