Україна посилює контроль за експортом аграрної продукції
Україна запроваджує жорсткіший контроль над трейдерами, щоб збільшити доходи для фінансування своєї оборони під час війни, що може ще більше ускладнити експорт агропродукції з дунайських та чорноморських портів, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Кабінет міністрів вимагатиме від експортерів зернових та олійних культур отримати ліцензії або надати податкову звітність за часи до вторгнення, повідомили в уряді. В разі зміни ситуації механізм може бути доповнений.
Уряд прагне витіснити компанії-одноденки, репатріювати більше надходжень в іноземній валюті та підвищити збір податків, оскільки міжнародні союзники України, які надають фінансову допомогу, ретельно перевіряють її антикорупційні дії. Однак ці дії потребують часу, а витрати трейдерів зростають, оскільки їхні вантажі затримуються.
Перевірки експортерів призвели до зупинки експорту сільськогосподарської продукції з портів Одеської області, що викликало численні скарги, а трейдери, які постачають зерно через Дунай, заявили, що проблеми, пов’язані з експортними документами, спричинили великі затримки в останні тижні.
«Раптова зміна правил створила проблеми для експортерів і спричинила подальші затримки», — повідомив трейдер Філіпе Полманн Гонзага з Bryce SA. Він зафрахтував три судна, щоб забрати зерно через канал Суліна на румунському боці Дунаю.
За словами трейдера, бюрократія, а також затримки через переповненість каналу, погану погоду та операції з розмінування призводять до того, що для початку завантаження кораблів потрібно майже вдвічі більше часу, ніж зазвичай. Одне з його суден чекає 11 днів щоб причалити в українському річковому порту Рені, а друге чекає 14 днів, щоб отримати дозвіл на проходження Сулинського каналу та забрати свій вантаж в Ізмаїлі, і кожен день затримки може коштувати приблизно $4000 додаткових витрат за простій судна.
В Atria Brokers повідомили, що зміни в митних деклараціях на експорт зерна, а також тривалий час очікування на проходження Сулінського каналу призводять до того, що затримки можуть становити місяць і більше.
Відвантаження з глибоководних портів Чорного моря відновилися 27 жовтня, а президент Володимир Зеленський пообіцяв, що маршрут продовжуватиме працювати, незважаючи на численні загрози, включаючи ризик авіаударів росії.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом