Україна посіла 23 місце серед постачальників пшеничного борошна в світі
Наша країна у 2022 році експортувала майже 75 тис. т пшеничного борошна, зменшивши обсяги поставок на закордонні ринки на 29 %. За результатами 2022 року Україна зайняла в міжнародному рейтингу 23-є місце. Спадна тенденція супроводжувала вітчизняних експортерів третій рік поспіль. Втім, за даними Української Асоціації Аграрного Експорту, вже у І півріччі 2023 року вдалось експортувати 82 тис. т пшеничного борошна вартістю 25 млн дол. – більше, ніж за весь минулий рік. Зараз основні поставки (понад 40 % у грошовому виразі) ми здійснюємо до Польщі, Молдови й Палестини.
Загалом, згідно інформації Міжнародного торгового центру (ITC), за 2022 рік вартість експорту пшеничного борошна в світі збільшилась на 22 % і досягнула 6,4 млрд дол. При цьому в натуральному виразі глобальні продажі цього продукту переробки, як і в 2021 році, склали понад 12 млн т. Головними постачальниками пшеничного борошна на міжнародний ринок минулого року стали Туреччина (3085 тис. т), Казахстан (1936 тис. т) та Німеччина (1009 тис. т). Вони сумарно забезпечили половину кількісних обсягів експорту борошна з пшениці. Чільну десятку країн-експортерів також довершують Узбекистан, Індія, Аргентина, Бельгія, Італія, Велика Британія і США. В цілому, коронавірусні обмеження та карантин спричинили зменшення обсягів світової торгівлі борошном на 10-12 %, тому що знижувався попит з боку закладів громадського харчування. Однак зростання цін на пшеницю і критична важливість даного продукту для продовольчого забезпечення населення викликали наступне збільшення його вартості.
Як зазначають в Українській Асоціації Аграрного Експорту, борошно є продуктом з доданою вартістю, оскільки переробка зерна здійснюється на нашій території, а, отже, два розподіли доданої вартості відбуваються саме в Україні. Поряд із цим, експорт борошна потребує використання контейнерної логістики, яка сьогодні найбільше вплине на спроможність українських експортерів зберегти географію та обсяги закордонних продажів, диверсифікувати їх, знизити потенційні кон’юнктурні ризики та не допустити втрати позицій України на світовому ринку. Наші експортери сподіваються, що Уряд зможе вжити необхідних заходів для здешевлення контейнерної логістики, які ініціювала Асоціація, зокрема, забезпечить умови для страхування морських контейнерів.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом