Україна підписала угоду про вільну торгівлю з країнами EFTA

Україна підписала оновлену Угоду про вільну торгівлю з країнами ЄАВТ (Європейської асоціації вільної торгівлі; з англ. – EFTA, European Free Trade Association) – Швейцарією, Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном. Це створює можливості для глибшої інтеграції в європейські ланцюги постачання.
За словами очільника уряду, підписана угода є фактично перезапуском попередньої угоди 2010 року, адаптованим до сучасних економічних реалій. Оновлений документ відкриває нові перспективи для українського бізнесу на великих ринках з високою купівельною спроможністю країн ЄАВТ.
Нова Угода про вільну торгівлю включає в себе оновлені розділи, спрямовані на спрощення торговельних процедур, гармонізацію санітарних та фітосанітарних заходів, розширення можливостей у сфері державних закупівель, поглиблення технічної співпраці та посилення захисту прав інтелектуальної власності.
Крім того, угоду доповнено новими прогресивними главами, що стосуються електронної комерції, підтримки малого та середнього підприємництва, а також взаємозв’язку торгівлі та сталого розвитку.
Шмигаль наголосив, що важливим аспектом оновленої угоди є запровадження сучасних правил щодо визначення походження товарів. Це відкриває шлях для глибшої інтеграції українських виробників у європейські ланцюги постачання
“Крім того, підписуємо окремі оновлення до угод із Норвегією, Ісландією та Швейцарією у сфері сільського господарства. Це дозволить зменшити бар’єри й розширити доступ українських товарів на ці ринки”, – додав прем’єр-міністр.
Які переваги для українських виробників від нової угоди
Угода розширює доступ до ринків ЄАВТ. Перш за все, повністю скасовані мита на промислову продукцію. В аграрній частині угоди з країнами ЄАВТскасовують та зменшують мита на значну кількість аграрних товарів. Зокрема:
Ісландія:
- повне скасування мита — на 142 товари (овочі, пшениця, продукти харчування тощо);
- часткове зниження мита — на 5 товарів.
Кількість товарів без мита зросла на 9,8%, із частковим зниженням — у 3,5 раза (у порівнянні з угодою 2010 року).
Норвегія:
- повне скасування мита — на 107 товарів (овочі, їстівні коренеплоди, ягоди та горіхи свіжі, варені, консервовані, олії, соки та ін.);
- часткове зниження мита — на 78 товарів (йогурт, масло і спреди, яйця, овочі, консервовані плоди та горіхи та ін.).
Кількість товарів без мита зросла на 11,4%, із частковим зниженням — зросла на 2,7% (у порівнянні з Угодою 2010 року).
Швейцарія та Ліхтенштейн:
– повне скасування мита — на 427 товарів (свинина, молоко, сири, мед, овочі, плоди і ягоди, борошно, олії тваринні та рослинні, м’ясо консервоване, фрукти та ін).
– часткове зниження — на 163 товари (живі тварини, м’ясо ВРХ, свиней, інших тварин, птиці, молочна продукція, яйця, боби, овочі, ягоди, та ін.).
Загалом кількість безмитних товарів зросла на 66,2%. Крім того, Угода фіксує діючі ставки 0% на низку товарів, які було виключено з-під дії Угоди.
Читайте також
ЄС відмовився переспрямувати бюджетні кошти з сільського господарства на оборону
Новий сезон уже диктує свої правила – чи готові Ви до них?
На Кіровоградщині почали збирати озиму пшеницю
Трамп розширює тарифний тиск на Японію, Південну Корею та Малайзію
Уряд виплачуватиме до 16 млн грн на відновлення переробних підприємств, що постраж...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом