Україна. Олійні культури: рекордна площа ≠ рекордний врожай

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соя
UkrAgroConsult

Автор статті:

На виробництво олійних культур в Україні значно вплинув фактор війни. У 2022 році скорочення площ  призводить до зниження урожаю. Але, як і очікувалось, вже у 2023 році площі відновились.

Переваги фермера щодо розподілу посівних площ зазвичай формуються за підсумками попереднього сезону. Подивимось на поведінку цін олійних культур на внутрішньому ринку в 2023/24 МР, як на основний елемент їх привабливості для аграрія.

За рік ми бачимо загальний тренд до зростання цін, така ж тенденція спостерігається й у маржинальності вирощування олійних культур, які традиційно за цими показниками випереджають зернові.

Соя з від’ємного значення вийшла в плюс, що і є причиною значного розширення її посівної площі.

В 2024/25 МР площі олійних сягнуть рекорду – 9,83 млн га.

Структура посівних площ за останні три роки змінюється на користь сої (27% проти 15% у 2022/23 МР) та ріпаку (15% проти 12%) за рахунок соняшнику (58% проти 73%).

Рекордні площі не є запорукою рекордного врожаю. Враховуючи багаторічні спостереження, УкрАгроКонсалт попереджав про високу ймовірність реалізації негативного сценарію у 2024 році.

Погода внесла свої корективи. Весняні заморозки, спека та посуха – ось головна причина низької врожайності.

Більше інформації та прогнозів щодо розвитку олійного сектору в Чорноморському та Дунайському регіонах буде озвучено експертами на 10-й Міжнародній Конференції BLACK SEA OIL TRADE 15 жовтня в Бухаресті.

Долучайтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі, щоб додати рушійної сили Вашому бізнесу! До 15 вересня скористайтесь зниженим тарифом на реєстрацію.

Позначки:, , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!