Україна. Нетипове зростання ціни на пшеницю у вересні
UkrAgroConsult
Автор статті:
Хід сівби озимої пшениці
Станом на 23 вересня було засіяно 944.5 тис. га, або 20% площ, які були прогнозовані під озимою пшеницею. За тиждень відбувся приріст в 11%, але цих темпів поки недостатньо, щоб досягти цільового показника в 5187 тис. га. За планом, в 2024 році буде засіяно на 217 тис. га менше, ніж у 2023 році (-4%). При цьому деякі великі компанії навпаки збільшують свої посівні площі під озимою пшеницею. Як стало відомо, цьогоріч МХП планує засіяти на 23% більше площ під озимою пшеницею, ніж торік. Оптимальний час для посіву закінчується в середині-кінці жовтня, а тому господарства мають встигнути посіяти озиму пшеницю.
Якість врожаю та експортні темпи
Якість врожаю пшениці виявилась кращою, ніж очікувалось у серпні. Співвідношення продовольчої пшениці до кормової за вмістом білка знаходиться приблизно на рівні 50 на 50, що не гірше ніж в минулому 2023/24 МР.
Темпи експорту пшениці в перші місяці сезону випереджають показники двох попередніх років, але це пов’язано в першу чергу зі стабільною роботою морського коридору. Серпневі та вересневі показники експорту все ж відстають від середніх темпів за останні 5 років, що логічно, враховуючи менший експортний потенціал.
Які країни стали основними імпортерами української пшениці за перші 3 місяці 2024/25 МР?
За нашими даними основними країнами були:
- Іспанія
- Індонезія
- В’єтнам
- Єгипет
- Таїланд
Якщо порівняти з минулим сезоном, то в топ-5 імпортерів української пшениці з’явилося багато країн Південно-Східної Азії, що пояснюється можливістю відвантажувати пшеницю через глибоководні порти Великої Одеси. Та варто зазначити, що безперечним лідером по імпорту української пшениці залишається Іспанія – ця країна зменшить свої апетити у 2024/25 МР, але все одно залишиться ключовим імпортером.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Зміщення фокусу моніторингу безпеки зернових та олійних на територіях, що постражд...
Через аномально теплу зиму на півдні аграрії змушені були у січні вносити фунгіцид...
Світові ціни на золото зросли до нового рекорду через мита США на товари з Китаю
Імпорт свинини активізувався
Ринок соєвого шроту у Китаї у січні зріс на 12%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом