Україна експортувала 339 тис. тонн ячменю у березні – це один із рекордних показників сезону
Український ячмінь вирівнявся в ціні проти кукурудзи, що робить його більш конкурентним та сприяє зростанню попиту. Про це йшлося 2 квітня під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.
“Україна експортувала 339 тис. тонн ячменю у березні – це один із рекордних показників сезону. Можна очікувати, що по 200 тис. тонн відправимо на експорт ще в квітні, а також у травні. У фуражній групі зернових ціни сформувалися на користь ячменю: кукурудза дорожча за ячмінь на $10 доларів на тонні. Таким чином український ячмінь став більш конкурентним та користується попитом з боку країн ЄС та Туреччини. Основна торгівля ячменем відбувається в одеських портах, де умовна ціна становить близько $145 за тонну. Прогнозуємо, що цінники на цьому тижні піднімуться ще на $1-2 на тонні ”, – розповіли в аналітичному департаменті ПУСК.
На внутрішньому ринку ціни на ячмінь також зросли. “Переробники ще тиждень тому могли купити ячмінь по 4700- 5000 грн/т, станом на 02 квітня реальні ціни зросли до 5200-5400грн/т на базисі СРТ”, – додають у ПУСК. В Україні активно сіють ячмінь. “Посівна триває, вже засіяно майже 292 тис. га, це нормальний темп. За прогнозами Мінагрополітики, посівні площі ячменю складуть близько 810 тис. га. Основні області, де культивують ячмінь – Одеська та Миколаївська.
Чим далі від порту знаходиться регіон, тим нижчою там є рентабельність вирощування ячменю”, – пояснюють аналітики. Індикативні ціни на новий врожай ячменю становлять $145-155 за тонну на базисі СРТ порт.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Уряд продовжив фінансування програми підтримки фермерів на 2025 рік
Прогнозується зниження імпорту пшениці та рису до Індонезії
Ціни на соняшник в Україні виросли на тлі дефіциту пропозицій, але тиск на них пос...
Загрозливих явищ для перезимівлі озимих на Харківщині поки не фіксували
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом