Україна. Експорт ячменю на паузі
UkrAgroConsult
Автор статті:
Сівба озимого ячменю
Станом на 16 вересня засіяно тільки 3% площ, які очікуються під озимим ячменем. Більшість регіонів все ще страждає страждає від літньої посухи і дефіциту вологи у землі, а тому початок посівних робіт затримується. Західні області та Одеса отримали довгоочікувані опади, тому ми очікуємо на прогрес в темпах посіву в цих регіонах. Оптимальне вікно для посіву озимої пшениці та ячменю закінчується в середині жовтня, а тому ще є час. Всього планується засіяти 639 тис. га під озимим ячменем, що на 12% більше, ніж в попередньому році.
Темпи експорту
Експортні темпи в перші 2 місяці сезону були багатообіцяючими і сильно випереджали показники попередніх сезонів. Основними покупцями українського ячменю в липні-серпні стали:
- Китай – 631 тис. тонн
- Лівія – 110 тис. тонн
- Іспанія – 103 тис. тонн
Та зі зменшенням купівельного апетиту Китаю у вересні експортні темпи значно скоротились. Як стало відомо наприкінці серпня, Китай вирішив підтримати локальних виробників і припинив закупівлю зерна з-за кордону. Як довго протримається ця заборона – невідомо, але в грудні на ринок вийде австралійський ячмінь, з яким Україні по ціні буде дуже важко конкурувати.
Рух ціни
Ціна за останній місяць не зазнала великих змін, а фермери стримували продажі в очікуванні кращої ціни. На середину вересня попит на ячмінь з боку трейдерів був низьким, але ринок фуражної пшениці та кукурудзи був активним, що може підтягнути ціну і на ячмінь. Та головним фактором наразі є попит зі сторони Китаю. Україні ще залишилось експортувати близько 1.4 млн тонн ячменю в 2024/25 МР. Практика останніх років показує, що можна вигідно продати ячмінь і весною. Тому є ймовірність, що деякі обсяги ячменю фермери притримають на другу половину сезону.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Астарта завершила реалізацію пілотного проєкту Сталі закупівлі
У Бразилії ціни на білий цукор досягли нових історичних рівнів
В LNZ Group вперше за останні 8 років ввели у сівозміну ріпак
Малоактивна реалізація свинини продовжує тиснути на ціни
Котирування на ріпак та канолу впали на очікуваннях зниження цін на рослинні олії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом