У Європі зібрали рекордний врожай сої

Джерело:  ГлавАгроном
соя

Урожай сої в Європі цього року збільшився майже на один мільйон тонн і склав понад 13 мільйонів тонн у порівнянні з 2023 роком – це рекордний показник, який обумовлений значним збільшенням посівних площ, плюс 44% до рівня минулого року. Врожай в Україні також побив рекорд, там зібрали понад 6 мільйонів тонн, це на 25% більше за збори 2023 року.

При цьому в країнах Євросоюзу площа посівів збільшилася на 10% порівняно з 2023 роком, але врожай нижчий на 3,4%. Він склав трохи менше 2,8 млн тонн. Це пов’язано з нижчою врожайністю з гектара в Центральній Європі та деяких балканських країнах через літню посуху. У 2024 році особливо постраждали від спеки Сербія та Румунія, де врожайність з гектара, як очікується, буде на 50% нижчим, ніж минулого року.

«Збільшення посівних площ під сою в Європі та добрий врожай в Україні можуть компенсувати втрати, спричинені екстремальними погодними умовами в ЄС та деяких регіонах Південно-Східної Європи. У Європі буде зібрано небувалий врожай сої – понад 13 мільйонів тонн», – повідомила Сюзанна Фромвальд, генеральний секретар компанії Donau Soja.

Урожай сої в Німеччині та Австрії 2024 року

Через сильні дощі у вересні в Австрії врожай нижчий на 11% і склав 240 000 тонн, оскільки були змиті цілі поля. Проте врожайність із гектара відповідає середньому показнику, а якість бобів залишається високою. У Німеччині посівні площі скоротилися на 10%, але врожай знизився лише на 3,1% до 125 000 тонн завдяки високій врожайності з гектара.

«Ми бачимо великий потенціал для збільшення площ під соєю в Німеччині, у тому числі завдяки новим сортам, які можна вирощувати у північних регіонах», – каже Фромвальд.

Україна – найбільший виробник сої у Європі

Україна залишається найбільшим європейським виробником сої. Площа посівів цього року становила 2,6 мільйона гектарів, що майже на 44% більше, ніж у 2023 році.

За оцінками експертів, зібраний урожай перевищить 6 млн тонн.

«Євросоюз забезпечує себе соєю лише на 8%. Сертифікована соя Donau Soja з України, яка не містить ГМО, допомагає заповнити значний дефіцит білкових культур у Європі. Сертифіковані соєві боби в Україні виробляються за такими ж суворими стандартами, тому не є «загрозливою дешевою альтернативою» для фермерів у країнах ЄС», – пишуть аналітики компанії.

Загалом близько 1 млн тонн з більш ніж 13 млн тонн сої, виробленої в Європі в 2024 році, були сертифіковані відповідно до стандартів Donau Soja, тобто не містили ГМО, не були отримані в результаті вирубки лісів, не містять пестицидів, а технології їх вирощування відповідали міжнародним трудовим нормам.

Світове виробництво сої 2024/2025 маркетингового року

Світове виробництво сої в 2024/2025 маркетинговому році становитиме 425 млн тонн. ЄС щорічно імпортує близько 35 мільйонів тонн. Більшість цього імпорту – генетично модифікована соя з-за кордону, яка використовується в якості кормів для тварин.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!