Комітет Європарламенту схвалив підвищення мит на сільгосптовари з росії та білорусі на 50%

Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту схвалив пропозицію Єврокомісії щодо підвищення мит на 50% на окремі сільськогосподарські товари з росії та білорусі, які досі не обкладалися іншими тарифами. Нові мита стосуватимуться таких продуктів, як цукор, оцет, борошно та корми для тварин. Мета цього рішення – зменшити залежність ЄС від імпорту з цих країн та підтримати внутрішнє виробництво, зокрема добрив, яке страждає від низьких цін на імпортні товари. Про це повідомила пресслужба Європарламенту 15 травня 2025 року.
Ухвалений текст передбачає поступове зростання мит до 430 євро за тонну до 2028 року. Очікується, що ці заходи значно скоротять імпорт відповідних товарів з росії та білорусі, які експортуються прямо чи опосередковано. За словами доповідачки з питань росії Інесе Вайдере, нові тарифи допоможуть запобігти використанню європейського ринку для фінансування війни проти України, адже прибутки від експорту цих країн сприяють воєнним зусиллям росії.
Єврокомісія отримала повноваження моніторити можливе зростання цін, яке може негативно вплинути на внутрішній ринок або аграрний сектор ЄС, та вживати заходів для його пом’якшення. Це рішення стало продовженням політики ЄС, адже з липня 2024 року більшість аграрної продукції, зокрема зерно, з росії та білорусі вже обкладається тарифами. Україна, Польща та країни Балтії неодноразово закликали до повної заборони такого імпорту.
Пропозиція буде винесена на остаточне голосування на пленарній сесії Європарламенту 22 травня в Брюсселі. У разі схвалення нові мита сприятимуть диверсифікації виробництва в ЄС та посилять економічний тиск на росію і білорусь, водночас підтримуючи стратегічні цілі Євросоюзу щодо продовольчої безпеки та зменшення залежності від недружніх країн.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Один з найбільших контейнерних операторів в світі купив частку в українських термі...
Рекордне виробництво кукурудзи в США прогнозується у 2025 році
Жито зникає із полів житомирського Полісся
Імпорт сої до Китаю стане рекордним у найближчі місяці
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом