У Єврокомісії критикують Польщу за блокування кордону і чекають наступного уряду
Єврокомісія виступає за збереження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС, яка скасовує дозволи на міжнародні перевезення для українських водіїв.
Про це за підсумками Ради ЄС на рівні міністрів інфраструктури та транспорту заявила профільна єврокомісар Адіна Велян, передає «Радіо Свобода».
«Цей пінг-понг між Україною та Єврокомісією — несправедливий. А тим часом на кордоні страждають люди, а зовнішні кордони Євросоюзу стають заручниками. Тож ідея повернення дозволів є неприйнятною, оскільки саме з цією метою ми відмовилися від дозволів. Дозволяти операції під різними номерами та різною кількістю дозволів у ЄС було нежиттєздатним», — наголосила високопосадовиця.
Велян налаштована відстоювати угоду між ЄС та Україною, дію якої продовжено до червня 2024 року. Водночас єврокомісар підтримала засідання спільного комітету, ініційоване Польщею, в межах якого можна обговорити проблеми, пов’язані з дією угоди. Втім, ці дискусії вона вважає доречними «після вирішення критичної ситуації на кордоні», у затягуванні якої звинуватила польську владу.
«Вважаю неприйнятним, щоб уряд умивав руки в Польщі, кажучи, що це щось між місцевою владою та Єврокомісією врешті-решт і Україною. Ми як центральна влада не маємо до цього відношення — у нас зв’язані руки. Я не вважаю, що це прийнятне пояснення. З іншого боку, я беру до уваги той факт, що в Польщі відбулися вибори, вона зараз — у процесі формування нової більшості, і я з нетерпінням чекаю на співпрацю з наступним урядом, щоб якомога швидше вирішити проблему», — резюмувала єврокомісар.
Представник польського Мініфраструктури за підсумками засідання зауважив, що Варшава все ж сподівається на підтримку Єврокомісії в питанні повернення дозволів.
«Я дуже задоволений підтримкою Угорщини і Словаччини. Не тільки підтримкою включення цього пункту до порядку денного, але і висновками, які ми сьогодні висловили. І цей висновок — повернення до дозволів на дорогах. Ми очікуємо, що Європейська комісія в межах Спільного комітету, який буде скликаний відповідно до статті 7 угоди (про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС. — Ред.), перегляне цю угоду…», — зазначив держсекретар Мінінфраструктури Польщі Рафаль Вебер.
Він уточнив, що до запровадження «транспортного безвізу» польські компанії здійснювали майже 40% перевезень між Польщею та Україною, а нині — вчетверо менше.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом