У Японії засумнівалися, що США серйозно налаштовані наростити експорт рису

Міністр сільського господарства Японії Такі Це засумнівався, що США, які критикують Токіо за нібито високі мита на американський рис, «насправді серйозно налаштовані на розширення експорту» даної продукції, а також у тому, що збільшення закупівель рису зі США дійсно призведе до забезпечення продовольчої безпеки.
«У мене є серйозні сумніви щодо того, чи приведе це (збільшення імпорту рису зі США – ред.) до забезпечення продовольчої безпеки чи вирішення проблем людей щодо майбутнього. Я розумію, що споживачі хочуть імпортувати рис американського виробництва, якщо він дешевий, але якщо ми покладатимемося на закордонні джерела рису, основного продукту харчування, який ми можемо виробляти самі, внутрішнє виробництво може значно скоротитися», — наголосив міністр під час прес-конференції у вівторок.
За словами Це, він має сумніви щодо серйозності намірів США наростити експорт рису. Міністр також утримався від обговорення конкретного змісту переговорів щодо сільськогосподарської, лісової та рибної продукції, додавши при цьому, що у нього «є пропозиція щодо врегулювання», проте не навів жодних деталей.
Раніше газета “Іоміурі” повідомила, що Японія може запропонувати США на переговорах збільшити імпорт американського рису та сої, а також розглянути пом’якшення сертифікації для автомобілів для використання на японському ринку.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня підписав указ про введення «взаємного» мита на імпорт з інших країн. Базова мінімальна ставка становитиме 10%. При цьому більшість країн зіткнеться з підвищеними ставками, які, як пояснило управління торгового представника США, були розраховані, виходячи з показників торгового дефіциту Штатів із конкретною країною, щоб замість дефіциту був баланс. Для Японії ставку було визначено у вигляді 24%.
Трамп 9 квітня заявив, що щодо понад 75 країн США призупиняють введення дзеркального мита на 90 днів.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Мінекономіки підбило підсумки року роботи програми компенсації за сільгоспт
Йорданія закупила 60 тис. т пшениці
Українським овочівникам відкрили доступ до пільгових кредитів на сховища
Ф’ючерси на сою на біржі Чикаго у вівторок зростали на інформації, що торгов...
EBA закликає тарифікувати залізничні перевезення за найкоротшими маршрутами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом