У Японії засумнівалися, що США серйозно налаштовані наростити експорт рису

Джерело:  IDK
рис

Міністр сільського господарства Японії Такі Це засумнівався, що США, які критикують Токіо за нібито високі мита на американський рис, «насправді серйозно налаштовані на розширення експорту» даної продукції, а також у тому, що збільшення закупівель рису зі США дійсно призведе до забезпечення продовольчої безпеки.

«У мене є серйозні сумніви щодо того, чи приведе це (збільшення імпорту рису зі США – ред.) до забезпечення продовольчої безпеки чи вирішення проблем людей щодо майбутнього. Я розумію, що споживачі хочуть імпортувати рис американського виробництва, якщо він дешевий, але якщо ми покладатимемося на закордонні джерела рису, основного продукту харчування, який ми можемо виробляти самі, внутрішнє виробництво може значно скоротитися», — наголосив міністр під час прес-конференції у вівторок.

За словами Це, він має сумніви щодо серйозності намірів США наростити експорт рису. Міністр також утримався від обговорення конкретного змісту переговорів щодо сільськогосподарської, лісової та рибної продукції, додавши при цьому, що у нього «є пропозиція щодо врегулювання», проте не навів жодних деталей.

Раніше газета “Іоміурі” повідомила, що Японія може запропонувати США на переговорах збільшити імпорт американського рису та сої, а також розглянути пом’якшення сертифікації для автомобілів для використання на японському ринку.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня підписав указ про введення «взаємного» мита на імпорт з інших країн. Базова мінімальна ставка становитиме 10%. При цьому більшість країн зіткнеться з підвищеними ставками, які, як пояснило управління торгового представника США, були розраховані, виходячи з показників торгового дефіциту Штатів із конкретною країною, щоб замість дефіциту був баланс. Для Японії ставку було визначено у вигляді 24%.

Трамп 9 квітня заявив, що щодо понад 75 країн США призупиняють введення дзеркального мита на 90 днів.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!