У середу пшениця на Euronext продовжила зростати
У середу пшениця на Euronext продовжила зростати, досягнувши тритижневого максимуму, оскільки ф’ючерси на зерно в Чикаго продовжили зростання на тлі побоювань щодо погодних умов та ознак покращення експортного попиту.
Грудневий ф’ючерс на пшеницю, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, зріс на 0,6% до 220,50 євро (244,38 дол. США) за тонну, показавши сьомий денний приріст поспіль.
Раніше контракт піднявся до 221,75 євро, найвищого значення з 14 серпня, але, як і попередньої сесії, не зміг подолати стелю графіка в 220 євро.
Зростання експорту зерна зі США посилило попит, у той час як суха погода на Середньому Заході США та в сільськогосподарських поясах Бразилії пом’якшила очікування рекордної пропозиції.
“В останні кілька днів рушійною силою ринку була кукурудза, оскільки ходили розмови про прискорення експорту зі США і виникали погодні ризики для посівів у Бразилії”, – сказав один із ф’ючерсних трейдерів.
За словами дилерів, небажання інвесторів ризикувати на фінансових ринках, спричинене занепокоєнням з приводу економічного зростання, також сприяло закриттю коротких позицій щодо пшениці після недавніх мінімумів.
За даними, опублікованими біржею в середу, минулого тижня фінансові інвестори скоротили чисту коротку позицію щодо пшениці Euronext.
Проте ринок, як і раніше, зазнає тиску з боку дешевших поставок з Чорного моря, навіть незважаючи на те, що погані врожаї у Франції та Німеччині скоротили експортний профіцит у Європі.
«Сила Euronext робить експорт німецької пшениці до третіх країн практично неможливим, оскільки російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% залишається набагато дешевшою, ніж у ЄС, і становить значно нижче за рівень 220 доларів за тонну FOB», — сказав один німецький трейдер.
«У Німеччині ми перемикаємо нашу увагу з експорту до третіх країн на продаж до ЄС/Великобританії та внутрішніх споживачів Німеччини. Британські заводи виявляють інтерес до закупівель сортів із високим вмістом протеїну 13%, але, як завжди, відносно невеликими партіями у невеликі порти», — додав трейдер.
Що стосується олійних культур, ф’ючерси на ріпак з постачанням у листопаді на Euronext знизилися на 0,7% до 466,5 євро за тонну під тиском падіння цін на сиру нафту та подальшого ослаблення канадського каноли наступного дня після того, як Китай оголосив про початок антидемпінгового розслідування щодо імпорту каноли з Канади
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом