У пріоритеті Уряду — розмінування 165 тисяч гектарів сільськогосподарських земель до кінця 2023 року
Гуманітарне розмінування с/г земель є пріоритетним завданням для Уряду, адже попри війну Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки. А очищення забруднених земель є найважливішим елементом економічного відновлення України та безпеки населення, повідомляє Міністерство економіки України.
Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з головою офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) в Україні П’єром Вотьє, уповноваженим представником і директором Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) в Україні Метью Голлінгвортом та координатором з протимінної діяльності Представництва ООН в Україні Полом Хеслопом.
— Уряд мобілізує всі ресурси для формування комплексної політики розмінування. Найважливіше — це безпека людей. Разом з тим, Україна продовжує виконувати свої міжнародні обов’язки гаранта світової продовольчої безпеки. Зараз основні зусилля сконцентровано на: Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Черкаській областях. З підтримкою донорів та міжнародних партнерів ми поставили за мету відновити господарську експлуатацію 165 тис. га до кінця 2023 року і 305 тис. га до кінця 2024 року, — зауважила Юлія Свириденко.
За даними ДСНС і ДССТ, для швидкого та комплексного розмінування Україні потрібні мінімум 83 машини з розмінування. Цього року очікується на поставку 26 машин для розмінування від європейських виробників. Також Україні потрібні 368 автомобілів для перевезення вибухових елементів, 50 з яких вже законтрактовано донорами. Є потреба у 465 автомобілях для перевезення людей, з яких 110 також вже закуплено донорами.
Перший віце-прем’єр-міністр України акцентувала на необхідності розвивати державні установи, які можуть навчати спеціалістів з розмінування та сертифікувати приватних операторів з розмінування.
— Створення в Україні відкритого ринку демайнінгових послуг сприятиме злагодженій співпраці державних інституцій, неурядових організацій та приватних операторів, і прискорить очищення територій. Це вимагає сильної координації та фінансової підтримки з боку міжнародних донорів і національних урядів. Ми також розраховуємо на всебічну підтримку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у цьому процесі, — підкреслила Юлія Свириденко.
Під час зустрічі сторони обговорили конкретні проекти в сфері гуманітарного розмінування, які реалізує та планує реалізувати в майбутньому Україна. Як було зазначено, наразі обрано пріоритетні ділянки сільгоспземель, на яких проводяться відповідні роботи з обстеження та очищення, або будуть проводитися в короткостроковій перспективі. Окрім того, обстежать та розміновують інфраструктури в різних регіонах країни тощо.
П’єр Вотьє зі свого боку відзначив, що повністю підтримує Україну в її намірах щодо гуманітарного розмінування та підтвердив необхідність пришвидшення цього процесу. Окремо він наголосив на необхідності забезпечити сертифікацію операторів з розмінування, які б працювали за міжнародними стандартами. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) потребує українського зерна та продовольства для подолання голоду у світі, і всебічно сприятиме Україні у залученні усіх необхідних ресурсів для розмінування забруднених територій.
Довідково: продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є спеціалізованою установою ООН, яка очолює міжнародні зусилля у боротьбі з голодом. Україна приєдналася до ФАО у 2003 році, а з 2015 року Організація працює у двох стратегічних напрямках: надзвичайна гуманітарна допомога у постраждалих від конфлікту областях та розвиток сільського господарства по всій країні.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом