У пріоритеті Уряду — розмінування 165 тисяч гектарів сільськогосподарських земель до кінця 2023 року
Гуманітарне розмінування с/г земель є пріоритетним завданням для Уряду, адже попри війну Україна залишається гарантом глобальної продовольчої безпеки. А очищення забруднених земель є найважливішим елементом економічного відновлення України та безпеки населення, повідомляє Міністерство економіки України.
Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з головою офісу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) в Україні П’єром Вотьє, уповноваженим представником і директором Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) в Україні Метью Голлінгвортом та координатором з протимінної діяльності Представництва ООН в Україні Полом Хеслопом.
— Уряд мобілізує всі ресурси для формування комплексної політики розмінування. Найважливіше — це безпека людей. Разом з тим, Україна продовжує виконувати свої міжнародні обов’язки гаранта світової продовольчої безпеки. Зараз основні зусилля сконцентровано на: Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Черкаській областях. З підтримкою донорів та міжнародних партнерів ми поставили за мету відновити господарську експлуатацію 165 тис. га до кінця 2023 року і 305 тис. га до кінця 2024 року, — зауважила Юлія Свириденко.
За даними ДСНС і ДССТ, для швидкого та комплексного розмінування Україні потрібні мінімум 83 машини з розмінування. Цього року очікується на поставку 26 машин для розмінування від європейських виробників. Також Україні потрібні 368 автомобілів для перевезення вибухових елементів, 50 з яких вже законтрактовано донорами. Є потреба у 465 автомобілях для перевезення людей, з яких 110 також вже закуплено донорами.
Перший віце-прем’єр-міністр України акцентувала на необхідності розвивати державні установи, які можуть навчати спеціалістів з розмінування та сертифікувати приватних операторів з розмінування.
— Створення в Україні відкритого ринку демайнінгових послуг сприятиме злагодженій співпраці державних інституцій, неурядових організацій та приватних операторів, і прискорить очищення територій. Це вимагає сильної координації та фінансової підтримки з боку міжнародних донорів і національних урядів. Ми також розраховуємо на всебічну підтримку Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН у цьому процесі, — підкреслила Юлія Свириденко.
Під час зустрічі сторони обговорили конкретні проекти в сфері гуманітарного розмінування, які реалізує та планує реалізувати в майбутньому Україна. Як було зазначено, наразі обрано пріоритетні ділянки сільгоспземель, на яких проводяться відповідні роботи з обстеження та очищення, або будуть проводитися в короткостроковій перспективі. Окрім того, обстежать та розміновують інфраструктури в різних регіонах країни тощо.
П’єр Вотьє зі свого боку відзначив, що повністю підтримує Україну в її намірах щодо гуманітарного розмінування та підтвердив необхідність пришвидшення цього процесу. Окремо він наголосив на необхідності забезпечити сертифікацію операторів з розмінування, які б працювали за міжнародними стандартами. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) потребує українського зерна та продовольства для подолання голоду у світі, і всебічно сприятиме Україні у залученні усіх необхідних ресурсів для розмінування забруднених територій.
Довідково: продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) є спеціалізованою установою ООН, яка очолює міжнародні зусилля у боротьбі з голодом. Україна приєдналася до ФАО у 2003 році, а з 2015 року Організація працює у двох стратегічних напрямках: надзвичайна гуманітарна допомога у постраждалих від конфлікту областях та розвиток сільського господарства по всій країні.
Читайте також
Чорноморський регіон у наступному сезоні залишиться ключовим ланцюгом у забезпечен...
Пташиний грип призвів до дефіциту яєць у США
Торік «Нібулон» збільшив частку перевезень власними вагонами до 55%
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Названо коефіцієнт індексації НГО земель
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом