У посольствах України з’являться аграрні аташе
Україна працює над створенням посад аграрних аташе при дипломатичних і торговельних установах за кордоном.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України за результатами зустрічі керівництва відомства з делегацією Європейського Союзу та представниками посольств країн ЄС.
Зокрема, серед ключових тем зустрічі були:
- результати скринінгів у межах переговорного процесу з ЄС та подальша гармонізація законодавства;
- створення інституту аграрних аташе – ефективного інструменту агродипломатії;
- посилення синергії між економічним, аграрним та екологічним напрямами.
“Аграрна дипломатія – це наступний стратегічний крок. Україна вже працює над створенням посад аграрних аташе при дипломатичних і торговельних установах, які представлятимуть інтереси українського агросектору за кордоном”, – сказано в повідомленні.
Представники ЄС зі свого боку підтвердили готовність і надалі підтримувати Україну – як фінансово, так і технічно. Вони також відзначили важливість розвитку інституту аграрних аташе, що сприятиме просуванню української продукції на міжнародних ринках.
Читайте також
Agri Intelligence 2026/27: Ваша стратегічна перевага на ринках насіння, ЗЗР та добрив
Україна відновила експорт кукурудзи до Алжиру вперше з 2023 року
Поглиблення посухи у Західній Румунії загрожує розвитку соняшнику
В Україні продовжує дорожчати торішня морква
ООН прогнозує, що у найближчі 5 років температурні рекорди зростатимуть
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом