У портах Великої Одеси зросло вивантаження вагонів із зерновими
У портах Одеса та Чорноморськ зростає вивантаження вагонів з агропродукцією. Про це йшлося під час наради представників Укрзалізниці та зернового ринку 25 травня.
Як розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, цього тижня спостерігається зростання кількості вагонів, що рухаються у напрямку портів Великої Одеси. Якщо на початку тижня таких було 900 одиниць, то зараз — 1512.
Зростає і обсяг вивантаження. «Середній показник був приблизно 92 вагони. Позавчора (23 травня) вивантажували 99 вагонів. А вчора (24 травня) — 186 вагонів. Тобто майже вдвічі зросло вивантаження зерна у портах Великої Одеси», — наголосив посадовець.
Він також висловив сподівання, що ця тенденція збережеться. «І порти вийдуть на ті показники, які мали (майже 900 вагонів на добу вивантажували). Але це неможливо, поки не запрацює порт Південний, який здійснював найбільший обсяг перевантажувальної роботи зернових вантажів. Тож чекаємо на рішення по порту Південний», — уточнив Валерій Ткачов.
Представник УЗ розповів і про ситуацію у порту Ізмаїл. На початку тижня у напрямку цього порту рухалися 2428 вагонів із зерновими, а зараз — 2215. При цьому якщо 23 травня вивантажили лише 60 вагонів через дощ, то 24 травня — уже 106 вагонів. Тож наразі черга становить 21 добу.
Очільник дирекції по роботі з припортовими станціями регіональної філії «Одеська залізниця» (ДН-5) Володимир Котєлін розповів про відновлення роботи «зернового коридору». За період з 19 травня по сьогодні 14 суден пройшли комісію. Із них вісім — для порту Одеса, шість — для Чорноморська. Сьогодні у зоні інспекції перебувають шість суден (два — для Одеського порту, чотири — для Чорноморська). Також 12 зареєстровані до огляду сьогодні, а ще 36 перебувають в очікуванні реєстрації для проходження інспекції.
Окрім того, Валерій Ткачов розповів про те, що почалася передача вагонів із зерном через прикордонний перехід Ягодин—Дорогуськ. Ці вагони простоювали з квітня.
Загалом же за 24 доби травня навантаження зернових на мережі УЗ становило лише 914 тис. т. Водночас на експорт перевезли 973 тис. т. Із них — у напрямку портів 720 тис. т, а 253 тис. т — через західні прикордонні переходи.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Зеленський підписав закон про держрегулювання обігу ЗЗР
Канада схвалила злиття Viterra і Bunge, усунувши одну з останніх перешкод для закр...
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом