У новій зерновій угоді Україна не погодиться на жодні перевірки суден – посол
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив посол України у Туреччині Василь Боднар.
«Те, що ми створили свій власний коридор (у Чорному морі – ред.), стимулює партнерів прокладати інші маршрути. Я хотів би нагадати, що кораблі проходять територіальними водами Румунії, Болгарії і Туреччини, а зараз йде мова про створення більш безпечного маршруту. Єдине, що нас не влаштовує, – це повернення до умов, які були в рамках першого зернового коридору. Ніякого контролю, ніяких обстежень суден, які йдуть з українських портів, бути не може. Ми на це ніколи не погодимось», – зазначив Боднар.
«На першому Саміті миру було домовлено, і це відображено у комюніке Саміту, що питання глобальної безпеки буде відпрацьовуватися у робочій групі і певний форум концентруватиметься саме на безпеці виробників сільськогосподарської продукції, портів, на забезпеченні судноплавства, на створенні умов для безпечної доставки продукції з України до тих країн, які цього найбільше потребують», – сказав Боднар.
Як повідомляв Укрінформ, Україна змогла забезпечити новий гуманітарний коридор для суден у Чорному морі. Рух торговельних суден до та з українських портів у Чорному морі відбувається попри обстріли портової інфраструктури російськими військами.
Угоду про продовження Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море уклали Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина у липні 2022 року. Аналогічну угоду уклали ООН, Туреччина та Росія.
Російська сторона 17 липня 2023 року направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження “зернової угоди” та де-факто припинила її дію.
Україна 10 серпня оголосила нові тимчасові маршрути для торговельних суден, що йдуть до/з чорноморських морських портів України. Ці маршрути використовуються передусім для можливості виходу цивільних суден, що перебувають в українських портах “Чорноморськ”, “Одеса” та “Південний” ще з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.
Світові ціни на пшеницю почали знижуватися одразу після того, як перше судно з зерном залишило один з українських чорноморських портів, уперше відколи РФ оголосила про вихід із “зернової угоди”.
Читайте також
Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2025 рік. Основні показники
Як Green Deal впливає на ланцюги постачання олійних культур та рослинних олій в ЄС
Україна зібрала майже 3 млн т соняшнику. Це дозволить покрити потреби заводів приб...
Весна наближається: аргентинським пшеничним полям потрібно більше дощів, заявляє б...
Посівні площі під просом скорочуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом