У листопаді склалася сприятлива погода для вкорінення озимини — Укргідрометеоцентр
![состояние посевов](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2021/11/19121_1.jpg)
У першій декаді листопада загалом складалися задовільні умови для укорінення та початкового розвитку озимини. У південних, центральних та східних областях, де середини декади пройшли ефективні опади, створилися кращі, ніж раніше умови зволоження ґрунту, що у поєднанні з теплою погодою, сприяло прискоренню зростання та розвитку озимих культур. Про це повідомляється в декадному огляді “Укргідрометеоцентру”.
Зазначається, що на багатьох площах почалося масове кущіння озимих зернових. Однак, враховуючи, що майже половина посівів засіяна в пізні терміни (у жовтні), рослини переважно перебували у початкових фазах розвитку – початок утворення сходів, на окремих площах проростання зерна, у тому числі на площах, де воно не проростало через тривалі посушливі умови.
«На вересневих посівах відзначалася масове утворення 3-го листка та кущіння. Внаслідок дощів зменшилася площа охоплена посухою порівняно з попередньою декадою», — зазначили експерти.
Однак ще значні площі з майже сухим верхнім шаром ґрунту залишалися у Запорізькій, Одеській, Херсонській та Харківській областях, де місцями навіть зазначалося в’янення рослин через нестачу вологи. Нетипово низькі запаси вологи на кінець осені сформувалися у західних областях, зокрема на Івано-Франківщині, внаслідок тривалого осіннього дефіциту опадів.
В «Укргідрометеоцентрі» зазначають, що протягом декади, залежно від термінів сівби, озимі зернові культури перебували у фазах розгортання 3-го листка, утворення вузлових коренів та кущіння. На пізніх посівах відзначалося проростання зерна та утворення сходів. В останні дні декади внаслідок різкого похолодання на частині посівів (переважно північних та східних областях) спостерігалося припинення вегетації у різних фазах розвитку – від проростання зерна до кущіння.
«Стан рослин задовільний та добрий. Густота посівів сформувалася в межах 260-490 рослин на 1 м2, загальна кількість стебел на 1 м2 становила від 540 до 950, кущисті нормально розвинених рослин сформувалася в межах 1,5-2,1 стебел на одній рослині», – уточнили експерти.
Крім того, наприкінці декади в окремих районах східних, північних, центральних та західних областей зазначалося тимчасове припинення вегетації озимих культур.
«У озимого ріпаку тривало утворення листової розетки. Стан рослин переважно гарний. У люцерни та конюшини тривало відростання отави після укосів. Стан багаторічних трав добрий і задовільний», — наголосили фахівці.
Читайте також
Зерновим коридором вже перевезли 100 млн тонн вантажів – Зеленський
Agri-food. Адаптація стратегій у виробництві та переробці до мінливого світового р...
Nestle цього року планує інвестувати 8 млрд грн у діяльність в Україні
ФАО прогнозує зниження запасів пшениці та кукурудзи
Українці до нового урожаю харчуватимуться імпортною картоплею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом