У Китаї завершили будівництво Зеленого поясу пустелі Такла-Макан
Проєкт «Зелений пояс пустелі Такла-Макан», завершений у 2024 році, є грандіозною спробою боротьбу людства з найбільшою пустелею. На реалізацію ініціативи пішло 46 років. Вона є частиною більш масштабної стратегії Китаю щодо боротьби з опустелюванням та пом’якшення наслідків піщаних буревіїв, які є серйозною проблемою в деяких регіонах країни. Проєкт входить у програму – «Три північні лісозахисні пояси».
Китайці звели екологічний бар’єр завдовжки близько 3000 кілометрів, що оточує пустелю Такла-Макан у північно-західному регіоні Сіньцзян. До основних цілей «зеленого поясу» пустелі Такла-Макан відносяться:
- Збільшення рослинного покриву рахунок різноманітних посухостійких рослин та дерев, спеціально підібраних для суворих умов пустелі.
- Інтеграція з місцевою економікою, підтримка таких напрямків, як вирощування фруктів та лікарських трав.
- Внесок у збільшення площі лісів у Китаї з 10% у 1949 році до більш ніж 25% до кінця 2023 року.
Хоча створення цього зеленого поясу є значним досягненням у сфері екологічного відновлення, його довгострокова ефективність у боротьбі з піщаними буревіями та запобігання подальшому опустелюванню залишається предметом наукових дискусій.
У рамках масштабної програми «Три північні лісозахисні пояси» у Китаї було засаджено деревами понад 30 мільйонів гектарів.
Незважаючи на те, що проект «Зелений пояс» навколо пустелі Такла-Макан у Китаї є значним досягненням, боротьба із опустелюванням залишається складним завданням. Згідно з Національним планом Китаю по боротьбі з опустелюванням, 17,58% території країни, як і раніше, є пустелями, що вказує на проблеми, які необхідно вирішувати. Нестача води також є серйозною перешкодою, оскільки для підтримки нещодавно посадженої рослинності в посушливих умовах потрібне зрошення.
Вплив великомасштабних проектів щодо лісовідновлення на навколишнє середовище також може бути неоднозначним. Існують побоювання щодо потенційного негативного впливу на місцеві екосистеми.
Наприклад, інтродукція немісцевих видів рослин або зміна природного перебігу води можуть мати непередбачені наслідки для біорізноманіття та здоров’я ґрунту. Крім того, ефективність цих проєктів у боротьбі з піщаними буревіями та запобіганні подальшому опустелюванню потребує постійної оцінки та досліджень, щоб переконатися, що екологічні переваги переважують потенційні ризики.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
Ціни на ячмінь в Україні продовжують зростати на тлі дефіциту пропозицій та деваль...
Казахстан нарощує постачання шротів до ЄС
Експорт пшениці перевищив 10 млн тонн
З 13 січня Польща розпочинає тотальну перевірку перевізників
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом