У Китаї відкрили новий науковий суперцентр прискореної селекції рослин

Джерело:  AgroXXI
Китай

Проект будівництва прискорювача селекції культур, розташованого у Пекіні, розпочався у липні 2024 року та був завершений у вересні 2024 року. В даний час об’єкт знаходиться на етапі дослідної експлуатації. Високотехнологічна теплиця, реалізована компанією Kingpeng, здатна підтримувати селекцію різних культур, включаючи пшеницю, рис, кукурудзу, сою, маш і салат.

Цей проект охоплює понад 10 тис. квадратних метрів теплиць для розмноження. Проект називається «Прискорювач розмноження», оскільки він створює необхідні умови навколишнього середовища для росту рослин, включаючи вентиляцію, температуру, світло, воду, кисень і так далі, пише Арлетт Сіймонсма на порталі HortiDaily.com.

«Ми наслідуємо природні явища і водночас впроваджуємо інновації там, де природа не справляється, — зазначив керівник проекту. — Тепличне середовище дозволяє рослинам займатися повним фотосинтезом. Наприклад, щодо освітленості, то найвища тривалість штучного освітлення для пшениці в Китаї становить 22 години на день. Навпаки, протягом північної зими природне сонячне світло забезпечує лише 8 годин щоденного освітлення; таким чином, 22 години штучного освітлення теплиці еквівалентні приблизно трьом дням природного сонячного світла».

Більше 50% сонячного світла – це інфрачервоне випромінювання, яке тільки генерує тепло та не підтримує фотосинтез рослин. “Ми використовуємо динамічне освітлення, щоб вибрати точний спектр світла, необхідний рослинам для фотосинтезу, підвищуючи швидкість їхнього зростання та якість для високоякісної селекції”, – зазначив керівник проекту.

Зона вирощування сільськогосподарських культур оснащена енергетичними екранами, ізоляцією, забезпечує циркуляцію повітря, охолодження, зволоження та краплинне зрошення, що створює ідеальні умови для зростання сільськогосподарських культур.

Зазначається, що комплекс добре підходить для ітеративного відбору селекційних матеріалів, швидкого поліпшення індивідуальних ознак у розроблених сортах та швидкої інтеграції біологічних селекційних ознак. “Заглядаючи вперед, ми продовжимо виступати за інтелектуальні, стійкі та цифрові досягнення у сільському господарстві, прагнучи стати постачальником комплексних рішень світового класу для сучасних сільськогосподарських підприємств”, – наголосили учасники проекту.

Раніше експерти оцінили зростання ринку сільськогосподарських біотехнологій до 2031 року в $ 214,6 млрд, прогнозується збільшення більш ніж удвічі, при цьому середньорічний темп зростання становитиме 8,8%.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!