У Грузії достроково скасували заборону експорту пшениці
Уряд Грузії передчасно скасував тимчасову заборону на експорт пшениці, яку було введено з метою забезпечення продовольчої безпеки в країні, йдеться у повідомленні прес-служби міністерства сільського господарства країни.
Грузія припинила експорт пшениці та ячменю з 4 липня 2022 року з урахуванням зростання ризиків продовольчої безпеки, пов’язаних з війною в Україні. Заборона мала діяти до 1 липня 2023 року, але було вирішено скасувати її вже 6 квітня.
Рішення про передчасне скасування заборони уряд ухвалив з ініціативи Мінсільгоспу, за даними якого на сьогоднішній день таких загроз більше немає, у тому числі й ризику дефіциту пшениці.
“Фермери можуть реалізувати свій урожай як на міжнародному, так і на місцевому ринку”, – йдеться у повідомленні.
Раніше в Асоціації виробників зерна заявили, що грузинські фермери не можуть реалізувати в середньому 40-50 тисяч тонн урожаю пшениці через відсутність попиту.
Справа в тому, що через скорочення імпорту пшениці та збільшення обсягів імпорту борошна до Грузії усі мілкомбінати в країні призупинили роботу. Грузія почала купувати менше пшениці у зв’язку із зростанням експортного мита на цей товар із Росії.
Упродовж року Грузія споживає 700-800 тисяч тонн пшениці. Основну частину пшениці останніми роками завозили з Росії, Казахстану, України та США. Перед Росії припадає 70% від імпорту цього зерна, оскільки її вартість найвигідніша для Грузії.
На сьогоднішній день рівень самозабезпечення Грузії пшеницею лише 15%. Влада планує найближчими роками збільшити цей показник до 50%.
Читайте також
Єгипет: Mostakbal Misr з грудня 2024 р. поставила 1,1 млн тонн пшениці в GASC
Загрозливих явищ для перезимівлі озимих у другій декаді січня не спостерігалося
У 2024 році Індонезія скоротила експорт пальмової олії
Ексклюзивний Вечір Нетворкінгу та чеського пива в рамках BLACK SEA GRAIN.EUROPE
Нацбанк підвищив облікову ставку до 14,5%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом