У Чорному морі станом на 1 серпня 16 кораблів прорвали «зернову блокаду»
Станом на вечір 31 липня на якірній стоянці на південний захід від острову Зміїний перебували 16 суден, що пройшли після закриття «зернового коридору».
Про це пише експерт Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.
«Деякі з них прийшли туди досить давно, саме тоді і після того, коли східні варвари зробили свої варварські заяви. Ще кілька наразі на шляху від Босфора» — повідомляє експерт.
На думку Андрія Клименко, це результат роботи української ВМС:
«І нарешті. 25.07.2023 – тобто вже 7 днів після припинення участі рф в «зерновому коридорі» – МО росії заявило про нічну атаку двома безекіпажними катерами (морськими дронами) на патрульний корабель «Сергей Котов» ЧФ рф. Він виконував завдання щодо «контролю судноплавства» у південно-західній частині Чорного моря – 370 кілометрів від Севастополя (130 км від протоки Босфор). Це, до речі, виключна морська економічна зона Туреччини. І варвари українських дронів бояться. Чому? — тому що це вже 3-я атака».
Нагадаємо, що 17 липня російські урядовці заявили про припинення «зернової угоди». Вона тривала 2 місяці. росія готова повернутися до угоди в разі послаблення санкцій, зокрема, підключення російського россельхозбанку до Swift.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяву рф про вихід із «зернової угоди». Він заявив, що МЗС звернеться до Туреччини та ООН із запитом, чи готові вони продовжувати роботу ініціативи.
Угода дала змогу безпечно транспортувати приблизно 30 млн тонн зернових від моменту її підписання в липні 2022 року. Це допомогло знизити світові ціни на продовольчі товари, які зросли до рекорду після російського вторгнення. Одними з найкращих напрямків для українського зерна є Китай та Іспанія.
Перевезенню зерна Чорним морем перешкоджали постійні перебої в спільній перевірці суден. Швидкість цих обстежень матиме вирішальне значення для здатності України реалізувати врожай пшениці, зібраної з липня.
Однак і після продовження угоди росія неодноразово порушувала її, навмисно затримуючи інспекції судів, що входять в українські морські порти.
Альтернативою «зерновій угоді» для України залишається Дунайське пароплавство. За 6 місяців 2023 року дунайські порти, що розташовані на українському березі, перевантажили понад 14 млн тонн вантажів. Українське збіжжя також перевозиться залізницею до Європи.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом