У черзі на огляд в «зерновому коридорі» стоять 94 судна, що негативно впливає на закупівельні ціни
Ситуація з перевірками в Туреччині судів, які прямують зерновим коридором до українських портів, залишається складною, оскільки за добу проводиться не більше 6 інспекцій на вхід та вихід, що складає половину від затвердженого плану та призводить до збільшення черги на огляд до 94 суден, – повідомляє Мінінфраструктури України.
З портів Чорноморськ та Південний 27 березня відправлено три судна з продовольством для країн Азії, зокрема балкер ASL ILEANA з 54,6 тис т пшениці для Бангладеш, яка залишається основним споживачем української пшениці та з початку роботи зернового коридору отримала 710 тис т зерна. А якби росіяни не блокували інспекції, то обсяг поставок міг би бути значно вищим.
За даними Мінінфраструктури, з 1 серпня 2022 р з портів Великої Одеси вийшли 848 судів, якими до країн Азії, Європи та Африки було експортовано 25,9 млн т продовольства. Зараз в портах на 19 судів вантажиться 680 тис т агропродукції, а зерновим коридором під завантаження рухаються ще три кораблі.
Термін очікування в черзі на завантаження складає 30-40 днів, що зменшує прибутки фермерів на 25-35 $/т та збільшує витрати українських підприємств, чого й добивається росія, яка на всіх фронтах веде війну з Україною та її громадянами.
За даними Держмитниці, Україна у 2022/23 МР станом на 27.03.23 експортувала 36,92 млн т зернових та зернобобових культур (44,849 млн т на цю дату торік), з них у березні – 4,6 млн т, а саме:
- пшениці – 12,6 млн т (1,28 млн т у березні),
- ячменю – 2,26 млн т (0,21 млн т),
- кукурудзи – 21,7 млн т (3,1 млн т).
Щоб вийти на прогнозовані USDA показники, до кінця сезону потрібно експортувати лише 0,9 млн т пшениці та 1,8 млн т кукурудзи, тому у квітневому звіті USDA світові баланси по пшениці та кукурудзі можуть бути суттєво змінені, особливо для України. На 94 судна, що стоять у черзі на огляд, буде завантажено ще щонайменше 3,3 млн т зерна, тому експорт пшениці та кукурудзи складе приблизно 3-4 млн т, що знизить кінцеві запаси до мінімуму.
Читайте також
Представте свою компанію зі стендом на BLACK SEA GRAIN.EUROPE!
Перевезення агропродукції автотранспортом може подорожчати наприкінці зими
Сергій Феофілов: Українська соя та її перспективи у запитаннях та відповідях
Тайські свинарі закликали збільшити імпорт кукурудзи та сої зі США
Як уникнути поширених помилок у зернотрейдингу: інсайти з реальних кейсів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом