У березні в Україні дещо знизилися закупівельні ціни на сире молоко

молоко

Незважаючи на зупинки деяких заводів через тимчасову окупацію територій, останнім часом збільшилися обсяги перероблення молока на заводах, що працюють, відновлюють роботу дрібні підприємства та торгівля сировиною на споті.

Суттєво страждають і виробники сировини. На окупованій території логістика дуже утруднена, також фіксуються випадки навмисного знищення окупантами власності господарств, у тому числі і молочного поголів’я. Та українські фермери продовжують доїти корів і готуватися до посівної навіть в окупації.

У березні в Україні дещо знизилися закупівельні ціни на сире молоко. Ефект зміни ціни спостерігається за географічним принципом ‒ від мінімальних переглядів на заході до кардинальних – у зоні бойових дій.

Від початку війни на ринку молока-сировини склався профіцит, і переробники віддають перевагу закупівлі молока в сільгосппідприємств. Тому сировина категорії господарств населення подешевшала найбільше. За місяць середня закупівельна ціна молока знизилася на 25% – з 8 до 6 грн/кг.

Діапазон цін на сировину від підприємств значно зріс і також залежить від регіону. Не враховуючи надтяжких випадків, він переважно коливається в межах 8,65-10,65 грн/кг.

Виробники молока наразі вимушені оптимізувати раціони годівлі і скорочують кількість доїнь із трьох до двох. Через це зменшується пропозиція молока, але таким чином бізнес може утримувати фінансовий баланс і зберегти поголів’я корів.

 

Інфагро

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox