Туреччина збереже деякі обмеження на імпорт пшениці
Туреччина планує продовжувати обмежувати імпорт пшениці, коли чотиримісячна заборона закупівлі закінчиться цього місяця, йдеться в документі, з яким ознайомилася агенція Bloomberg.
Після 15 жовтня ринок буде відкритий лише частково, з використанням системи квот, йдеться у листі Федерації борошномельних промисловців Туреччини мірошникам. У ньому йдеться, що федерація отримала відповідне розпорядження від турецької влади.
Туреччина, яка зазвичай є одним із найбільших світових покупців пшениці, запровадила тимчасову заборону у червні, щоб захистити місцевих виробників від падіння цін під час збирання врожаю.
За словами трейдерів, заходи, викладені у листі, означають, що млинам буде дозволено імпортувати лише 15 тонн пшениці на кожні 85 тонн, які вони закуповують у турецької зернової ради. Хоча трейдери очікують, що заходи будуть реалізовані у тому вигляді, в якому вони викладені у документі, він не є обов’язковим до виконання, і до офіційного оголошення можуть бути внесені корективи.
Федерація відмовилася коментувати листа, в якому не йдеться, як довго діятимуть нові заходи. Міністерство торгівлі та Міністерство сільського господарства Туреччини заявили, що працюють над цим питанням, але не надали більш детальної інформації, коли з ними зв’язалася агенція Bloomberg.
Нова система має допомогти Туреччині скоротити свої запаси. За даними Міжнародної ради із зерна, після повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році запаси залишаються високими, досягнувши максимального рівня майже за 30 років.
росія та Україна — два найбільші світові постачальники пшениці, і побоювання з приводу впливу війни на торгівлю підштовхують додаткові закупівлі. У Туреччині є велика макаронна та борошномельна промисловість, яка зазвичай використовує зерно з-за кордону на додаток до місцевої пшениці.
“Коли почалася війна, ми почали робити запаси та імпортувати великі обсяги”, – сказав Ерен Гюнхан Улусой, голова ради директорів турецького борошномела Ulusoy Un, у кулуарах конференції IAOM у Баку минулого місяця.
Тим не менш, мірошники, які експортують значну частину свого борошна та макаронних виробів, наполягають на скасуванні заборони, оскільки вона зробила їх менш конкурентоспроможними по відношенню до інших країн. Заборона змушує їх купувати пшеницю у місцевих фермерів, а не імпортувати дешевше зерно з України чи росії. Експорт борошна з Туреччини у серпні впав на 41% порівняно з минулим роком, а в червні та липні він був більш ніж на 30% нижчим, згідно з даними Ulusoy Un.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом