Туреччина веде переговори щодо продовження “зернової угоди”, є позитивні сигнали
Офіційна Анкара продовжує контакти з ООН, Україною та РФ щодо продовження “зернової угоди”, термін дії якої закінчується 18 березня.
Про це заявив міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акара, якого цитує видання “Анадолу”.
“Київ повідомив, що схвалює повторне продовження ініціативи. Москва також дотримується позитивного порядку денного з цього питання. Ми, своєю чергою, сподіваємось і очікуємо на продовження домовленості з урахуванням вкладу всіх сторін. Продовжуємо роботу у цьому напрямі”, – заявив міністр.
Акара зауважив, що до цього часу по “зерновому коридору” у Чорному морі пройшло 790 суден, які доставили на світовий ринок близько 23,5 млн тонн агропродукції.
За даними турецького видання, 40% поставок агропродукції було здійснено в Європу, 30% – в країни Азії. У Туреччину “зерновим коридором” було експортовано 13% агропродукції, в Африку – 12%. 5% припали на країни Близького Сходу.
Нагадаємо, що зернова угода, яка має на меті забезпечення безпечного проходу суден з кількох українських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року. 19 листопада угоду було подовжено на 120-денний термін. Термін її дії закінчується 18 березня 2023 року.
Влада України веде перемовини про продовження угоди з партнерами – ООН та Туреччиною. Також українська сторона звернулася з проханням щодо збільшення кількості інспекцій та включення до ініціативи порту Миколаєва.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом