Туреччина прагне відродити «зернову угоду» в розширеному форматі
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що прагне відродити чорноморську зернову угоду з «розширеним форматом», закликавши західні країни допомогти перетворити цю ініціативу на основу миру між росією та Україною, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
«У нас була ще одна нагода з перших вуст дізнатися про вимоги та очікування росії під час телефонної розмови з президентом росії володимиром путіним», – заявив Ердоган 8 серпня, додавши, що обидва лідери зацікавлені у необхідності доставки зерна до Африки.
Контакти щодо відновлення ініціативи «з розширеним форматом» тривають, але рішення залежить від того, чи західні країни «виконають свої обіцянки», додав він, не уточнюючи, які саме зобов’язання були порушені.
«На жаль, у попередній період принцип лояльності не дотримувався. Не було зроблено жодних дипломатичних кроків, щоб перетворити позитивну атмосферу, створену Чорноморською ініціативою, на припинення вогню, а потім на постійний мир».
Протягом річної дії зернової угоди, яка завершилася в липні, росія неодноразово висувала вимоги щодо зусиль для покращення власної торгівлі продовольчою продукцією та добривами, включаючи відновлення трубопроводу аміаку, який пролягав через Україну, і повторного підключення россельхозбанку до системи SWIFT.
Коли росія вийшла з угоди в липні, ООН заявила, що вона «здійснила прорив у деяких із найскладніших сфер сприяння торгівлі» та співпрацювала з приватними банками та страховими компаніями, щоб знайти рішення. За даними ООН, російський експорт зерна є високим, а продажі добрив наближаються до повного відновлення.
Ердоган та путін поговорили по телефону вперше після виходу росії із зернової угоди, щоб обговорити запланований візит російського лідера до Туреччини наприкінці серпня.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У січні зріс обсяг передачі зернових залізницею до Польщі
Мінсільгосп США підтвердив прогноз щодо експорту та виробництва пшениці в Казахстані
Vitagro заходить у ветроенергетику
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом